Mladost LOB.BET prekinula crni niz

Abdulahi načeo Tivćane (Foto: FSCG)

Mladosti LOB.BET prekinula je crni niz. Lješkopoljci su prekinuli seriju od šest poraza, odnosno devet mečeva bez pobjede, na gostovanju Arsenalu – 2:0 (1:0) na premijeri 17. kola Prve lige.

Timu iz Donje Gorice očigledno odgovaraju Tivćani, pošto su prethodni trijumf ostvarili upravo protiv Arsenala, 16. septembra. Žuti su slavili u poslednja tri međusobna duela sa Tobdžijama sa primorja.

Sa druge strane, ekipa Milije Savovića vezala je sedmi meč bez trijumfa. Poslednju pobjedu Arsenal je ostvario 27. septembra protiv Rudara (2:0) na svom terenu.

Gosti su poveli na isteku pola sata igre. Polukontru je po desnoj strani povukao Aleksa Maraš, asistirao po zemlji Abdulsamedu Abdulahiju a ovaj sa sedam metara matirao Dušana Puletića.

Asistent kod prvog gola, Aleksa Maraš, postavio jekonačan rezultat u 58. minutu, nakon što se našao na drugoj stativi poslije centaršuta Željka Krstovića iz slobodnog udarca.

U prvom poluvremenu je čuvaru mreže domaćih zaprijetio Boris Došljak, ali je Puletić dobro intervenisao.

Imao je i Arsenal tokom prvih 45 minuta dvije dobre prilike. Hulijan Montenegro se nakon klizanja Aleksandra Šofranca našao u izglednoj prilici. Argentinac je iskosa sa desne strane šutirao pored suprotne stative.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, udarac Mirka Todorovića glavom završio je tik pored gola.

Što se tiče drugog poluvremena, osim postignutog gola Alekse Maraša, vrijedne pomena su i dvije šanse Došljaka. Bivši član Arsenala, sada Mladosti LOB.BET, prvo je pokušao sa distance, a zatim i uklizao na centaršut Abdulahija. U oba slučaja njegovi pokušaji su završili pored stative.

Treba napomenuti da je gostima od 66. minuta posao bilo olakšan, pošto je Petar Mališić zbog starta nad Abdulahijem zaradio drugi žuti karton.