1. CFL/23. KOLO

Mladost Lob.bet slavila u derbiju začelja

Fudbaleri Mladosti Lob.bet savladali su u derbiju začelja crnogorskog fudbalskog šampionata Rudar sa 2:1 (2:0) i prepustili Pljevljacima fenjer.

Izabranici Radisava Dragićevića došli su pod Golubinju u ne baš najboljem momentu, sa četiri vezana poraza, ali su uspjeli da u veoma važnom meču savladaju direktnog konkurenta u borbi za opstanak, prvi put u 1. CFL.

Igračima iz Donje Gorice je posao bio olakšan u 21. minutu, kada je golman domaćih Milisav Vuksanović zaradio crveni karton.

Njegovu mrežu načeo je Aleksa Maraš šest minuta ranije. Boris Došljak je centrirao, a napadač Žutih akrobatski uspio da zahvati loptu i zatrese mrežu.

Prednost gostiju udvostručio je Ruzveltz Souza Neto u 36. minutu. Anđelko Jovanović je izveo prekid sa desne strane, lopta je preletjele sve u šesnaestercu, a Brazilac je na drugoj stativi dočekao i poentirao.

Činilo se da je sve gotovo u 71. minutu kada je Rudar ostao sa devetoricom pošto je Anes Muratović zaradio crveni karton.

Ipak, izabranici Dušana Vlaisavljevića su krenuli hrabro, na sve ili ništa u unijeli neizvjesnost u meč u 77. minutu. Jednu dugu loptu Miloš Bakrač je glavom spustio Aleksi Goluboviću a ovaj pogodio metu.

Ljubomir Pejović iz Mladost Lob.bet-a zaradio je crveni karton u 85. minutu, ali Rudar nije imao snage da izbori makar remi.

Petrovac je vezao osmi meč bez poraza. Nebeskoplavi su se gostili u Beranama, gdje su u duelu sa Jezerom slavili 2:0.

Domaće je načeo Slobodan Babić u 65. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dejan Perović u sudijskoj nadokandi vremena.