RADOVAN KAVAJA

“Mnogo grešaka i puno šansi”

Kadetske reprezentacije Slovenije i Crne Gore odigrale su zanimljiv meč u Ptuju, koji je završen rezultatom 3:3.

Domaćin je tri puta vodio, Sokolići su tri puta stizali vođstvo, ali su i promašili nekoliko odličnih šansi.

„Zanimljiva utakmica, sa dosta golova, mnogo grešaka i puno šansi. Igrali smo sa veoma jakim protivnikom, kvalitetnim u svim elementima igre. Dali smo tri gola, promašili neke šanse i pravili dosta grešaka. U tom miksu dešavanja nedostajalo nam je mirnoće u pasu, da sačuvamo loptu i stvorimo mogućnost za bolju završnicu. Okrećemo se sljedećoj utakmici, nadamo se da ćemo se odmoriti i probati da odigramo bolje”, kazao je selektor Crne Gore, Radovan Kavaja.

Meč je otvoren vođstvom Slovenije u 12. minutu, kada je Svit Hočevar iskoristio nesporazum defanzivaca Crne Gore. Osam minuta kasnije, Darvin Đukić je izjednačio lijepim pogotkom sa petnaestak metara. Đukić je u 29. minutu imao zicer, međutim, slabo je šutirao sa desetak metara. Domaćin je odmah krenuo u kontranapad, Nai Koren je povukao akciju, zatim asistirao Hočevaru za 2:1.

Do kraja poluvremena Đukić i Vuk Pavićević imali su veoma dobre šanse za gol, zatim je u 52. minutu Đukić šutirao pored gola. Desetak minuta nakon toga, Matija Jovanović je postigao lijep gol za 2:2.

To nije bilo sve, u 69. minutu Koren je savladao Edina Lekića, da bi u 89. Stefan Delić postavio konačan rezultat. Delić je bio precizan poslije asistencije Zijada Mahmutovića.

Slovenija i Crna Gora u četvrtak sa početkom u 11 časova odigraće drugi prijateljski duel.

SLOVENIJA – CRNA GORA 3:3 (2:1)

Stadion: Mestni u Ptuju. Sudija: Blaž Bezjak (Slovenija). Strijelci: 1:0 – Hočevar 12′, 1:1 – Đukić 20′, 2:1 – Hočevar 29′, 2:2 – Jovanović 62′, 3:2 – Koren 69′, 3:3 – Delić 80′.

SLOVENIJA: Handanović, Meško (od 81. Kaluder), Kujraković (od 57. Premri), Novak, Šimnovec (od 75. Kumner), Varmaz (od 57. Blaško), Viher, Koren, Hočevar (od 75. Mehle), Letonja (od 57.  Jurić), Videnović.

CRNA GORA: Lekić, Glendža (od 46. Lesjak), Perišić (od 73. Fatić), Maraš (od 73. Delić), Anđelić (od 73. Mahmutović), Ražnatović (od 60. Anđić), Jovanović, Pavićević, Đukić (od 60. Zečević), Đokaj (od 60. Bubanja), Fabris (od 46. Radulović).