LA LIGA / 26. KOLO

Modrić otključao bravu Andalužana

Lakše se diše posle teško izvojevanog trijumfa nad Seviljom (1:0) u 26. kolu španske La Lige kada je u pitanju Real Madrid.

Real je bio bolji i ofanzivniji, a već u 13. minutu uspio i da postigne gol zahvaljujući Lukasu Vaskezu. Na njegovu nesreću, nakon dosta vijećanja u VAR sobi, gol je poništen uslijed prekršaja koji je ranije napravljen.

Nakon toga mreže su mirovale, i kako je vrijeme prolazilo Madriđani su djelovali sve nervoznije, a svoje prilike je na suprotnoj strani imala Sevilja, ali se u tim situacijama istakao golman gostiju Andrij Lunjin.

Znao je stari lisac Karlo Anćeloti da su mu bodovi važni, pa je umjesto Naća Fernandeza uveo Luku Modrića. Ukazano povjerenje Hrvat je opravdao četiri minuta kasnije kada je primio loptu na 16 metara i poslao je u nebranjeni dio mreže.

Sevilja nije imala ideju za finiš utakmice, fokus je bio na defanzivi pa ih je pogodak poremetio, što je Realu donijelo stabilnost na terenu do samog kraja.

Čak ni osam minuta nadoknade nije pravilo problem domaćinu koji sada ima osam bodova više od drugoplasirane Barselone.

Kadiz – Selta 2:2