Monca okrenula 0:2 i pobijedila za Berluskonija

Hrabra Monca u prvoj sezoni Serije A nadomak opstanka

Veliku pobjedu, vrijednu opstanka u premijernoj sezoni, ostvarila je Monca i to preokretom protiv Fiorentine 3:2 u 31. kolu Serije A.

Monca je prekinula niz od četiri utakmice bez pobjedel, a današnji trijumf posvećen je predsjedniku kluba Silviju Berluskoniju, koji je na liječenju uslijed borbe sa leukemijom.

Sve je krenulo idilično za goste iz Firence. Kristijan Kuame u 8. i Rikardo Saponara u 13. donijeli su “violi” ogromnih 0:2. Činilo se da će to biti rutinsko popodne za izabranike Vinćenca Italiana. Međutim, tako nije mislio domaćin.

Već u 26. kapiten Fiorentine Kristiano Biragi postigao je autogol i vratio Moncu u utakmicu. To je ohrabrilo ekipu Rafaele Paladina, pa je Dani Mota u 43. minutu poravnao na 2:2 i vratio stvari na početak.

Fiorentina je stala, a Monca poletjela prema trijumfu. Mateo Pezina iskoristio je penal u 59. minutu i time donio nevjerovatni preokret svojoj posadi. Zanimljivo, to je prva pobjeda Monce u istoriji nad sastavom iz grada Leonarda da Vinćija.

U drugoj utakmici popodnevnog programa Serije A Udineze je opravdao ulogu favorita i ispratio Kremoneze sa 3:0.

Lazar Samardžić načeo je goste u drugom minutu susreta. Potom je isti igrač asistirao Patrisiju Perezu u 27, dok je tačku na i stavio Nigerijac Isak Sakses u 36. minutu meča.