LIGA KONFERENCIJA

MORNAR – PAKŠ 2:2 Barani se remijem oprostili od bajkovitog ljeta u Evropi

Fudbaleri Mornara remizirali su sa ekipom Mađarskog Pakša 2:2 u revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija i tako se oprostili od Evrope što se tiče ove sezone.

Uprkos velikoj želji izabranika Zorana Đuraškovića, tri gola zaostatka iz prvog meča jednostavno su bila previše da bi se napravio još jedan istorijski rezultat.

Mađarski klub od starta meča uradio je ono što im je bio i prvobitni plan, a to je da umrtve igru. Iz te nazovimo je dosade u 13. minutu gosti su stigli i do gola. Kao i u prvom meču, penal je kumovao Mađarima, sudija Jasper Vergot se konsultovao sa VAR sobom i pokazao na bijelu tačku.

Uprkos tome šo je pogodio stranu, golman Stefan Popović bio je nemoćan nakon šuta Jozefa Vindekera.,

Velikih 4:0 u ukupnom skoru uticali su na stanje na terenu. Mornar je krenuo na sve ili ništa odmah po primljenom pogotku, a to se ubrzo isplatilo. Siniša Stevanović je ubacio oštru loptu u peterac, a tamo je neoprezno reagovao štoper Pakšija Bens Lenser i smjestio loptu u svoju mrežu. Ponovo smo na početku.

Mornar je bio bolji rival do kraja prvog dijela, Kotaro Kiši je pravio probleme po desnoj strani, a dobru priliku da Barani povedu imao je Darko Zorić, ali je odbrana gostiju pravovremeno reagovala.

U finišu prvog dijela Balša Vukotić se našao u pesnaestercu, dobro šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola, pa se na odmor otišlo sa egalom – 1:1.

Već startom drugog poluvremena Mornar je zaprijetio. Nakon kornera vrhunski je sa desne strane uhvatio volej Milan Vušurović, ali je odlično reagovao i golman gostiju Petar Sapanoš.

Naš predstavnik je preuzeo inicijativu na terenu, a igrao se 60. minut kada je uspio i da preokrene rezultat u svoju korist. Sjajno je sa desne strane korner izveo Marko Ćetković, a najvisočiji bio Zorić čiji je udarac glavom bio neodbranjiv, pa je Mornar poveo 2:1. U tim trenucima probudila se iskra nade među igračima i navijačima tima iz Bara.

Uprkos poluprilikama i presingu, Barani nisu uspjeli da ugroze Mađare i uvedu meč u eventualnu dramu, a tačku na isti postavio je Balaš Balog koji je nakon jedn kontre svog tima sa pet metara smjestio loptu iza Popovića. Tada je bilo jasno da je ovo poslednja utakmica Mornara u Evropi ovog bajkovitog ljeta.