Mornar prekinuo nevjerovatan niz Jezera

U okviru devetog kola 1. CFL snage su u Beranama odmjerili Jezero i Mornar. Barani su slavili sa 1:0 i tako prekinuli nevjerovatan niz ekipe iz Plava.

Naime, prije ovoga meča Jezero je bilo u seriji od osam mečeva bez poraza u svim takmičenjima (1. CFL i Kup Crne Gore).

Jedini gol postigao je Demir Škrijelj u 52. minutu poslije velike greške Muzurovića.

U 85. minutu Jezero je zatreslo mrežu Mornara, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda koji je dosuđen.

Prethodno Sutjeska i Dečić su ostvarili pobjede. Tuzani su u Tivtu bili bolji od Arsenala (1:0), dok je Sutjeska na svom terenu slavila protiv Rudara (1:0).

U 18 časova počeo je duel Jedinstva i Mladosti Lob.bet u Bijelom Polju, dok će Budućnost i Petrovac od 19 časova zaključiti deveto kolo najbolje crnogorske fudbalske lige.