1.CFL / 36. KOLO

Mornari podesili evropske koordinate, vrijeme slavlja u Tuzima

Spuštena je zavjesa na još jednu turbulentnu sezonu Prve crnogorske fudbalske lige. Novi šampion, po prvi put u istoriji je ekipa Dečića, dok je kao drugoplasirani završio Mornar i izborio Evropu, dok će prošlogodišnji šampion Budućnost, evropsko ljeto tražiti preko finala Kupa i duelu protiv Jezera.

Ono što je od ranije poznato jeste da je iz lige ispao Rudar, dok će baraž igrati Mladost Lob.bet i Jedinstvo.

Dečić je možemo reći lako došao do trijumfa i stavio tako tačku na i kada je sezona u pitanju. Špalir igrača Arsenala za novog šampiona obilježio je početak, dok je kasniji prekid usljed velikog nevremena znatno uticao na igru i na trajanje meča.

Međutim Tuzani su sa tri pogotka, dva u režiji Abdulsamed Abdulahija, a zatim i Anela Asovića potvrdili dominaciju u crnogorskom fudbalu. Arsenal je do utješnog pogotka došao preko Alekse Ćetkovića u 74. minutu.

S obzirom da se šampion zna, kao i ko je novi drugoligaš, najzanimljivije je bilo na duelima Petrovac – Budućnost, odnosno Mornar – Jezero, gdje su se vodile bitke za Evropu.

Budućnost je odlično počela utakmicu, ali prvu goleadu vidjeli smo tek u drugom poluvremenu. Autogol postigao Aleksa Vujović igrač Petrovca, i djelovalo je da plavo-bijeli mogu da povećaju prednost.

Međutim, Petrovac iz utakmice u utakmicu pokazuje da ga ne zanima stanje na tabeli i odavno obezbijeđen opstanak, već da sa svima igra “na nož”. Domaćin je nakon primljenog gola počeo da igra fantastično i sve je odradio u svoju korist, pa je sa golovima Petra Đuričkovića, Adnana Bašića i Nikole Zvrka učinio uslugu primorskom komšiji Mornaru, a Podgoričanima ostavila Kup kao jedinu nadu za Evropu.

Barani su na svom terenu dočekali finalistu Kupa, ali jednostavno nisu mogli do gola dugo vremena uprkos boljoj igri i stanju na terenu. Mrežu je uspio da zatrese Milan Vušurović u 87. minutu, ali je sudija pokazao da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Međutim, na dva minuta prije kraja sudija je dosudio penal za Mornar, a sa bijele tačke siguran je bio Aleksandar Vujačić koji je ovjerio evropsku vizu Baranima.

Zanimljivo je bilo i na DG areni gdje su se u direktnom okršaju za bolje mjesto u baražu sastali Mladost.Lob.bet i Jedinstvo. Meč je završen pobjedom gostiju 2:1 pa će oni sa bolje pozicije dočekati borbu za opstanak u elitnom rangu.

Brandao i Žarko Korać doveli su Bjelopoljce do dva gola prednosti, dok je utješni gol za domaćina postigao Rosvel Souza Neto.

U meču bez rezultatskog značaja, pobjedu je ostvario Rudar nad Sutjeskom 2:1. Poveli su Pljevljaci golom Jasmina Muhovića, izjednačio je Boško Guzina, dok je Bismar Apija postavio rezultat vrijedan pobjede domaćina.

MORNAR – JEZERO 1:0