Mugoša igrao protiv Barselone na Injestinom oproštaju od Kobea

Injesta protiv Barse završio avanturu u japanskom klubu. Foto: Newscom

Stefan Mugoša zaigrao je u oproštajnoj utakmici Andresa Injeste od japanskog Visel Kobea.

Pomenuti klub je, u čast jednog od najboljih vezista svih vremena, odigrao prijateljsku utakmicu protiv Barselone, čiji je tim bio gotovo kompletan, a sa klupe ga je vodio njen trener i bivši Injestin fudbalski blizanac – Ćavi Ernandez.

Gosti iz Katalonije slavili su 0:2 u utakmici sa brojnim prilikama na obje strane.

Frenk Kesi je u 16. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Pabla Torea i pogodio za vođstvo, dok je konačni rezultat u tri minuta kasnije potpisao nakon kornera Erik Garsija.

Kapiten Injesta je u 31. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca, protiv svog bivšeg kluba zatresao mrežu, ali njen spoljni dio.

Njegov saigrač i crnogorski napadač Mugoša dobio je priliku protiv šampiona Španije od starta drugog poluvremena i svojim prisustvom upriličio oproštaj 39-godišnjeg Injeste od japanskog kluba, čiji dres nosi od 2018. godine.

Odigrao je ukupno 133 utakmice, postigao 26 golova i podijelio 25 asistencija.

Andres Iniesta (far L) and Vissel Kobe teammates huddle before the start of the second half during a football friendly match against Barcelona at National Stadium in Tokyo on June 6, 2023. (Kyodo) ==Kyodo Photo via Newscom

Injesta je sa Kobeom osvojio Kup 2019. i Superkup 2020, dok je prethodno sa Barselonom podigao ukupno 30 trofeja, od čega devet titula prvenstva Španije, četiri trofeja Lige šampiona.

Sa reprezentacijom Španije osvajao je Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi, gdje je golom u 116. minutu produžeka srušio Holandiju u finalu i donio Crvenoj furiji prvi i jedini Mundijal do sada.

Takođe, osvojio je i dva Evropska prvenstva 2008. i 2012. godine.