Murinjo odveo Romu u još jedno evropsko finale

Žozea Murinja mnogi osporavaju tokom njegove karijere, najviše zbog često defanzivnog fudbala koji forsira, međutim rezultati mu se ne mogu oduzeti, a itekako ih ima.

Roma je večeras remizirala protiv Bajera u Leverkuzenu, 0:0 i tako prošla u finale Lige Evrope zahvaljujući pobjedi iz prvog meča (1:0). To će biti drugo uzastopno evropsko finale za rimski klub nakon što su prošle sezone osvojili titulu Lige konferenecija.

Bio je to jedan Murinjov specijalitet. Uspio je da svojom taktikom potpuno uvede utakmicu u ritam koji je odgovarao Vučici.

Musa Dijabi je u 12. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je na sreću Ruija Patrisija i Rome lopta završila na prečki.

Još jednu priliku Farmaceuti imali su u 83. minutu kada je Serdar Azmun “opalio” sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla malo pored stative.