“Najlakše je sada pametovati, moramo se okrenuti Bugarskoj”

Najveći prospekt crnogorskog fudbala, Viktor Đukanović, dobio je šansu da tokom poslednjih 13 minuta utakmice sa Litvanijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pokaže što zna. Igrač švedskog Hamarbija je iskoristio minute, ušao u šansu za gol, gdje se vidjelo neiskustvo, jer je umjesto da asistira Nikoli Krstoviću pokušao sam da završi akciju.

Nikšićanin je ubrzao tempo naše selekcije, ali mu je naravno ostao gorak ukus nakon remija (2:2).

Mislim da smo u drugom poluvremenu izašli bolje, željeli smo pobjedu. Ostaje žal, jer su nas dva minuta dijelila od pobjede i važna tri boda. Ali, šta je tu je. Okrećemo se narednom meču, koji nas već za dva dana čeka protiv Bugarske. Treba što prije da zaboravimo utakmicu u Kaunasu“, rekao je Đukanović na današnjem brifingu.

Crna Gora “kaska” za Mađarskom i Srbijom. Šansa za odlazak u Njemačku i dalje postoji.

Situacija je nezgodna. Ali, idemo utakmicu po utakmicu i vidjećemo kako će to na kraju izaći“.

U nedjelju je novi ispit protiv Bugarske.

Teška utakmica je pred nama, ali igramo pred našim navijačima i probaćemo da se iskupimo za ovo izdanje u Litvaniji. Nastojaćemo da dobijemo tu utakmicu i vratimo se na pobjednički kolosijek“.

Đukanović vjeruje da će i pored loših rezultata on i saigrači imati veliku podršku sa tribina stadiona pod Goricom u nedjelju.

Situacija je malo nezgodna, ispustili smo tri bioda koja su bila neophodna. Međutim, i pored toga se nadam da ćemo imati veliku podršku i da ćemo uz njihovu pomoć oivojiti tri boda“.

Fudbaleri Crne Gore sada, prije svega, moraju da nađu psihički mir nakon gubitka dva boda u praktično već dobijenoj utakmici.

Teško je svima pao ovaj rezultat, jer smo oćekivali pobjedu, ali ponavljam moramo dalje. Treba da izvučemo ono najbolje iz utakmice sa Litvanijom, da ono što nije valjalo ispravimo protiv Bugarske i osvojimo tri boda“.

Đukanović je u reprezentaciju došao pun samopouzdanja zbog dobre forme i golova u Hamarbiju.

Tu sam da pomognem reprezentaciji koliko mogu. Juče sam ušao u drugom poluvremenu, preokrenuli smo rezultat, ali na kraju nismo uspjeli. Najlakše je sada pametovati i reći moglo je ovako ili onako”, zaključio je Viktor Đukanović.