Najmlađi u istoriji Lige šampiona

Barselona je apsolutni favorit za osvajanje prvog mjesta u grupi H Lige šampiona u konkurenciji klubova kao što su Porto, Šahtjor i Antverpen.

Na startu nove sezone elitnog takmičenja, posljednje u ovom formatu, Katalonci su pred svojim navijačima razbili Belgijance 5:0, a sinoć odnijeli cijeli plijen iz Portugala – 0:1.

<<< Vladar evropskog trona ukrotio Bikove, Parižani nokautirani na Sent Džejms Parku

Utakmica će, barem neko vrijeme, biti dio fudbalske istorije, a posebno će je pamtiti Lamin Jamal koji je dobio šansu na stadionu Dragao od prvog minuta. Na taj način, Španac star 16 godina i 83 dana postao je najmlađi starter u utakmici Lige šampiona.

Dugo je taj rekord, skoro 20 godina, bio u vlasništu Selestina Babajara koji ga je postavio 1994. godine u dresu Anderlehta. Nigerijac je potom igrao za Čelsi, Njukasl i LA Galaksi.

Supertalentovani Lamin Jamal prošao je školu Barse, a debitovao za prvi tim 29. aprila ove godine kada je u 83. minutu utakmice protiv Betisa zamijenio Pedrija. Tada je imao svega 15 godina, devet mjeseci i 16 dana, te postao najmlađi fudbaler koji je obukao dres prvog tima katalonskog giganta.

Prvi put je počeo utakmicu španskog prvenstva protiv Kadiza, 20. avgusta i logično postao najmlađi i po tom parametru – 16 godina i 38 dana.

Čekamo na njegov prvi gol za Barsu, a inače se upisao u strijelce kada je u pitanju reprezentacija Španije, debitovao je za seniorski sastav Crvene furije u kvalifikacionoj utakmici protiv Gruzije, 8. septembra i zatresao mrežu u ubjedljivoj pobjedi 7:1…