PRIJATELJSKI MEČ

Napad stao, odbrana potopljena petardom

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore je nakon remija u goleadi u prvom meču (3:3), ubjedljivo poražena u drugom odmjeravanju snaga u Sloveniji sa domaćom selekcijom – 0:5.

Sokoli su bolje otvorili meč, ali su Darvin Đukić i Jovan Anđić promašili dvije odlične šanse za gol. Đukić u drugom minutu nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom Dežele, dok je Anđić slično uradio u 39. minutu.

Kazna je uslijedila tri minuta kasnije, kada su njihovi vršnjaci iz Slovenije preko Žige Kranjca poveli.

Dobru priliku za izjednačenje imao Aleksa Perišić početkom drugog poluvremena.

Do kraja meča Slovenija je postigla još četiri gola i upisala ubjedljiv trijumf.

SLOVENIJA – CRNA GORA 5:0 (1:0)

Igralište u Limbušu. Sudija: Nejc Gergič (Slovenija). Strijelci: Kranjc 42, Videnović 65p, 89, Koren 71, 85. Žuti kartoni: Blaško (Slovenija), Anđelić, Perišić (Crna Gora).

SLOVENIJA: Golič, Kaluder, Sovenc (od 28. Kujraković), Kumer, Miekuž (od 46. Viher), Mehle, Kranjc (od 55. Premrl), Blaško, Jereb (od 55. Videnović), Špacapan (od 55. Koren), Jurič.

CRNA GORA: Koljčević, Perišić (od 77. Radulović), Maraš, Ražnatović (od 46. Đokaj), Jovanović, Pavićević, Đukić (od 46. Zečević), Fabris (od 46. Lesjak), Delić, Anđić (od 46. Glendža), Mahmutović (od 46. Anđelić).