Napoli plesao po ivici ambisa, Raspadori i Politano pronašli bod u Đenovi

Fantastična utakmica 4. kola Serije A u kojoj aktuelni šampion Italije, Napoli, nije uspio da pronađe put do pobjede, ali na kraju mora biti i zadovoljan bodom, znajući da je domaća Đenova imala osjetljivih 2:0 – na kraju 2:2.

<<< Vlahović srušio Lacio

<<< Crno-plavi Milano: Ovo nije viđeno od 1974!

Igrao se 40. minut kada je Matija Bani “zapalio” domaću publiku – Koni de Vinter je sa prve stative dao lopi ubrzanje, da bi je na drugu sačekao 29-godišnji štoper i rutinski sproveo u mrežu. Bani je kompletnu proteklu sezonu proveo u Seriji B i praktično odigrao sve mečeve za Đenovaljane.

Uzdrmani Napoli daleko od partija koje su ga krasile nedavno, u šampionskoj sezoni pod Lućijanom Spaletijem. Pomalo i nezainteresovano su djelovali gosti, pa su iz drugog kornera na utakmici primili i drugi gol – strijelac je Mateo Retegui, napadač koji se proslavio i u velikoj pobjedi protiv Lacija. Retegui je stigao ove sezone iz Južne Amerike, konkretno Argentine gdje je nastupao za Boku Juniors, Estudijantes, Tigre i u međuvremenu postao reprezentativac Italije.

Rudi Garsija bio je polumrtav, ali posegao je za zamjenama koje su Napoliju obezijedile hitno potreban kiseonik – Raspadori i Politano vratili su egal! Igrao se 76. minut kada je Raspadori lijevom nogom raspalio po lopti i uputio neuhvatljivu raketu ka golu Hosepa Martineza.

Osjetili su gosti iz Napulja da mogu do izjednačenja, domaćin, kao uplašen od šanse da dobije veliki meč totalno se povukao na svoju polovinu, pleo je aktuelni šampion mrežu i akcijom ZjelinskiPolitano stigao do željenih 2:2. Odličan gol postigao je Italijan poslije još bolje asistencije Poljaka.

Moraće Napoli žestoko da zasuče rukave ukoliko želi da odbrani Skudeto. Uprkos činjenici da su imali 2:0, dobar bod za Đenovu, ekipu koja će se krvavo boriti za opstanak u Seriji A.