SERIJA A / 37. KOLO

Napolitanci se izvukli, nade za Evropu su minimalne, ali postoje

Fudbaleri Fiorentine i Napolija podijelili su bodove u premijernoj utakmici 37. kola italijanske Serije A, pošto je meč na stadionu Artemio Franki završen rezultatom 2:2.

Prošlosezonski šampion Italije je poveo u osmom minutu utakmice, kada je Amir Rahmani matirao Pjetra Teraćjana na asistenciju Matea Politana.

Međutim, gosti nisu uspjeli da sačuvaju prednost do poluvremena, već su poklekli u završnici prvog dijela, kada je viđen pravi blickrig domaćina. Prvo je Kristijano Biragi postigao gol iz slobodnog udarca u 40. minutu, a samo 120 sekundi kasnije je Mbala Nzola režirao preokret.

Hviča Kvarachelija je u 57. minutu doneo izjednačenje Napoliju i postavio konačni rezultat.

Nakon ove utakmice, oba tima su zadržala svoja mjesta na tabeli, pa je tako Fjorentina osma sa 54 boda, a Napoli deveti sa 52. Viola ima meč manje jer je ranije odložen njihov meč sa Atalantom tako da će imati lijepu priliku da se odvoji od Napolitanaca i izbori Evropu.