1.CFL / 4. KOLO

Nastavlja se krah Sutjeske, Arsenal slavio kraj Bistrice

Četiri utakmice odigrali su u dosadašnjem toku Prve crnogorske fudbalske lige fudbaleri Sutjeske, i nevjerovatno djeluje podatak da i dalje ne znaju za pobjedu u novoj sezoni.

Ovoga puta, uprkos početnom vođstvu, dželat Nikšićana bili su fudbaleri Arsenala koji su slavili 2:1.

Meč tek što je počeo, a Sutjeska je imala loptu u nogama i povela već posle dva minuta susreta. Strijelac gola bio je Nikola Janjić koji je lijepo sa 16 metar plasirao loptu koja je bila neuhvatljiva za Bojana Zogovića. Start kakav se samo može poželjeti imali su izabranici Miljana Radovića.

U nastavku je Sutjeska djelovala bolje, a raspoloženi Janjić uposlio je u 15. minutu Ivana Vukčevića koji je izašao pred golmana gostiju, ali je sjajno reagovao Zogović pa Nikšićani nisu uspjeli u ranoj fazi meča da postignu i drugi gol.

Da ćemo gledati uzbudljivu i dinamičnu utakmicu pokazali su i gosti. Igrao se 20. minut meča kada su poravnali rezultat. Damjan Mugoša se sjajno oslobodio svog čuvara i prošao po lijevoj strani, pronašao Abdulsameda Abdulahija koji se poklonio na loptu i anulirao prednost domaćina gotovo iz prve prave prilike koju su stvorili.

Nakon dvije dobre prilike prvo Đorđa Šaletića, a zatim i Vaska Kalezića, domaćin se našao u velikom problemu.

Od 37. minuta Nikšićani su imali igrača manje jer je Nikola Jovićević isključen nakon nesmotrenog starta nad Abdulahijem.

U drugom poluvremenu Tivćani su uspjeli da preuzmu inicijativu i tako unesu nervozu u redovima domaćina. Ta inicijativa isplatila im se već u 54. minutu kada je prelijep gol iz slobodnjaka za potpuni preokret postigao Armin Imamović.

Arsenal posle toga kao da je dobilo dodatno samopouzdanje, pa su krenuli još žustrije ka golu protivnika. Imao je Abdulahi priliku da okonča meč, ali je njegov atraktivan udarac otišao pored stative.

Uprkos tome, domaćin jednostavno nije imao ideju u napadu sa igračem manje, pa će ekipa iz Tivta zadovoljna i sa tri boda napustiti Nikšić, dok su se u redovima Sutjeske upalili svi alarmi nakon svega četiri kola.