GORAN PERIŠIĆ

“Nema kalkulacija, idemo na pobjedu”

Perišić vjeruje u EURO, Foto: FSCG

Nakon startnog poraza u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina od Norveške (2:1) omladinsku fudbalsku reprezentaciju Crne Gore očekuje drugi meč na ovom turniru.

Sjutra od 19 časova sastaće se sa Izraelom koji je u prvoj utakmici bio bolji od Bosne i Hercegovine, 2:0.

Selektor Goran Perišić još jednom se kratko osvrnuo na poraz od Norveške u kojoj je, da nije bilo uvodnog grča, rezultat mogao da bude mnogo povoljniji.

Sami smo zakomplikovali situaciju u prvoj utakmici. Nismo otvorili kako treba meč odmah primili dva gola u prvih 15 minuta i uvukao se neki strah, tek onda smo počeli da igramo. Imali smo dva različita poluvremena. U drugom sam bio prezadovoljan igrom, stvarali smo šanse, postigli gol, ali je bilo malo“, istakao je selektor.

Kako kaže, Izrael je dobra ekipa, ali kalukacija nema, Sokolići žele pobjedu.

Izrael je mnogo dobar. Dobili su Bosnu i Hercegovinu u prvoj utakmici 2:0. Ostaje nam da idemo na pobjedu i u ovoj i u narednoj utakmici protiv Bosne i Hercegovine. Nema kalkulisanja, probaćemo da pobjedimo, vidjećemo da li je to realno. Izrael je mnogo dobra reprezentacija, ali zavisi sve od nas“, zaključio je Perišić.