BUNDESLIGA/26. KOLO

Nepobjedivi Farmaceuti oborili rekord

Nepobjedivi Bajer Leverkuzen nastavio je marš ka salatari pobjedom na gostovanju Frajburgu od 3:2 u 26. kolu Bundeslige.

Crveno-crni su oborili klupski rekord sa 22 pobjede u prvih 26 kola nacionalnog prvenstva. Bajern nikada u istoriji nije imao toliki broj pobjeda ni kada je cijela sezona u pitanju.

Farmaceuti su na Evropa park stadionu poveli već u 2. minutu, kad je Florijan Virc pogodio iz tranzicije.

Samo osam minuta kasnije izjednačio je Ricu Doan. Japanac je sa 11 metara provukao loptu kroz “zid” domaćih defanzivaca.

Novo vođstvo ekipi Ćabija Alonsa donio je Adam Hložek u 40. minutu nakon smušene reakcije odbrane i golmana domćih.

Sedmu vezanu pobjedu Apotekara u Bundesligi najavio je u Patrik Šik u 53. minutu. Češki napadač je pogodio sa desetak metara od desne stative poslije centaršuta Džeremija Frimponga.

Konačnih 2:3 postavio je Janik Kajtel iz drugog pokušaja, iskosa sa lijeve strane, nakon što mu je Lukaš Hradecki odbranio prvi šut.