LIGA EVROPE

Neubjedljivo, ali dovoljno za prolaz

Terminom u 18 časova i 45 minuta otvoreni su revanš mečevi šesnaestine finala drugog po jačini takmičenja u Evropi.

Najzanimljivije je bilo u Francuskoj gdje smo vidjeli pet golova u duelu u kojem je Ren slavio protiv Milana 3:2, ali to nije bilo dovoljno da bi Francuzi izborili prolaz dalje.

Milan je imao tri gola prednosti iz meča odigranog prije sedam dana, ali to nije demotivisalo domaćina koji je uspio da u tri situacije zabrine Italijane i drži ih na oprezu do kraja.

Igrao se 11. minut kada je mrežu tresao Bendžamin Borižo. Raspalio je Francuz sa 18 metara, lopta je putovala u najgoroj visini po golmana, pa je ona završila iza Majka Menjona.

Ulio je gol samopouzdanje domaćinu, ali je deset minuta kasnije sjajni Luka Jović dočekao centaršut sa boka i smjestio loptu glavom u mrežu za utišavanje Roazon parka i egal na poluvremenu.

Nastavak su obilježila uzbuđenja, a prvo se desilo u 54. minutu kada je penal skrivio Simon Kjaer koji je neoprezno potkačio Martina Terijera.

Menjon je pogodio stranu, ali nije bio dovoljno dugačak da odbrani udarac Borižoa koji je postigao svoj drugi pogodak na meču.

Preslikano kao i u prvom poluvremenu, Milan je ubrzo postigao izjednačujući pogodak, a za egzekuciju je bio zadužen Rafael Leao koji je još jednom pokazao da je igrač trenutka.

Uzeo je Portugalac loptu na svojoj polovini, a onda se gotovo prošetao do protivničkog peterca, bacio na travu Varmeda Omarija, a zatim i golmana Stiva Mandandu i rutinski smjestio loptu u mrežu.

Djelovalo je da Ren nakon drugog pogotka Rosonera nema šta da traži, ali su Francuzi dobili nov poklon od odbrane gostiju.

Nespretno je reagovao Jović u svom šesnaestercu, igrao rukom, a sudija Žoao Pineiro drugi put pokazao na bijelu tačku. Standardno, odgovornost je preuzeo Borižo, zaokružio het-trik i dao novu nadu.

Ekipa Stefano Piolija okrenula se na defanzivne zadatke nakon primljenog pogotka, ali Ren nije imao dovoljno snage da postigne dva gola što bi ih vodilo u produžetke, pa su Milanezi sigurno dosta teže od očekivanog izborili narednu fazu takmičenja.

Benfika je svoj revanš meč takođe odigrala u Francuskoj protiv Tuluza i prošla zbog pobjede u prvom meču 2:1. Orlovi su bili bolji rival, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu domaćina kojeg je gol dijelio od makar produžetaka.

Na kraju su Portugalci iskusno zatvorili utakmicu i čekirali kartu za osminu finala.