Neuspješan start Radulovića na Azijskom kupu

Fudbaleri Libana koje sa klupe predvodi bivši selektor Crne Gore, Miodrag Radulović, porazom su otvorili Azijski kup. Bolji je bio domaćin turnira i branilac titule, Katar, 3:0.

Dobro su Radulovićevi momci čuvali “nulu” u prvom poluvremenu, ali je bedem ispred golmana Matara pao u 45. minutu. Almoez Ali je odložio loptu na nekih 11-12 metara od gola, a Akram Afif je zatresao mrežu Libanaca.

Poslije samo 11 minuta igre u drugom dijelu Katar je duplirao vođstvo. Mohamed Vad je u trepavicu pogodio Almoeza Alija koji se samo poklonio i uvećao prednost.

Konačan rezultat, 3:0, je u šestom minutu nadoknade postavio strijelac prvog gola, Afif. Izgubili su loptu na sredini Libanci, a vezista Katara je to iskoristio i donio prvi trijumf svom timu.

Liban sljedeći meč meč igra u srijedu protiv Kine.