PREMIJER LIGA/26. KOLO

Nigerijci utišali Teatar snova

Trenutak kada je Ivobi zapečatio sudbinu Crvenih đavola (Foto: Andrew Yates/IMAGOSPORT)

Fudbaleri Fulama prekinuli su niz Mančester junajteda od pet vezanih pobjeda, pošto su se u 26. kolu Premijer lige gostili na Old Trafordu – 2:1.

Kolibarima su pobjedu donijeli Nigerijci Kalvin Bejzi i Aleks Ivobi.

Prvi je pogodio za 1:0 u 65. minutu. Nigerijac je pored indolentne odbrane Crvenih đavola zatresao mrežu iz drugog pokušaja tako što je poslao pravi projektil pod prečku.

Hari Megvajer se u 89. minutu našao na pravom mjestu nakon jednogh odbitka.

Ipak, Teatar snova je utišao Aleks Ivobi u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena, poslije prodora i asistencije Adame Traorea.

Aston Vila je u goleadi bila duplo efikasnija od Notingem Foresta – 4:1.

Duvala je na lijevoj strani odbrane Šumara koji su kapitularili već u 4. minutu. Leo Bejli je bio odličan, dodao loptu Oliju Votkinsu, a ovome je preostalo samo da je ugura u praznu mrežu.

U 29. minutu su na desnoj strani odlično kombinovali Meti Keš i Džejkob Remzi, koji je odložio loptu Daglas Luizu, a Brazilac sa 11 metara pogodio mrežu. Daglas Luiz je drugi gol postigao 10 minuta kasnije, glavom, na centaršut Džona Mekgina.

Na 1:3 je smanjio Musa Nijakate, tako što je grudima ubacio loptu u mrežu poslije kornera i asistencije glavom Taiva Avonjija.

Goste je potpuno u igri vratio Morgan Gibs-Vajt u 3. minutu drugog poluvremena, kada se odlično ubacio iza leđa odbrane Vile i na proigravanje Divoka Origija sa šest metera prebacio Emilijana Martineza.

Ipak, odbrana gostiju je popustila u 61. minutu, što je iskoristio Bejli da sa pet metara zatrese mrežu i osigura pobjedu ekipe Unaija Emerija.

Oliver Glasner je debitovao na klupi Kristal Palasa pobjedom nad Barnlijem – 3:0.

Domaćima su kola krenula nizbrdo u 35. minutu, kada je golman Džejms Traford predao loptu protivnicima, a Džoš Braunhil u želji da ispravi situaciju zaradio crveni karton.

Barnli se držao do 68. minuta, ali su onda u razmaku od devet minuta Kris Ričards, Džordan Aju i Žan Filip Mateta donijeli Kristal Palasu prvi trijumf u poslednje četiri utakmice.

Everton je golom Džarada Brentvajta poveo u 77. minutu utakmice na Ameks stadionu, preciznim udarcem sa 12 metara, da bi bod domaćima donio Luis Dank glavom, na centaršut Paskala Grosa u petom minutu sudijske nadoknade vremena.