FARMACEUTI U FINALU KUPA

Nigerijski orao ponovo leti – Leverkuzen na korak od duple krune!

Bonifejs se oporavio, Foto: Marco Steinbrenner/DeFodi Images/DEFODI/Pixsell

Mašinerija Ćabija Alonsa nastavlja u ritmu koji melje protivničke timove. Koliko su blizu osvajanja titule u Bundesligi, najbolje govori i izjava trenera Bajern Minhena Tomasa Tuhela koji je Farmaceutima već čestitao pehar, ali Bajer Leverkuzen ne želi samo titulu u prvenstvu, već i preostala dva trofeja!

U Rajni-Vestfaliji bez problema je pokošena dizeldorfska Fortuna – Leverkuzen je u polufinalu Kupa opravdao znatno veći kvalitet savladavši pomenutog drugoligaša sa 4:0, pa će etiketu apsolutnog favorita nositi i u meču za trofej gdje ih čeka, takođe tim iz drugog po kvalitetu takmičenja u Njemačkoj – Kajzerslautern.

Utakmica je riješena do 35. minuta kada se već tri puta zatresla mreža gostiju – pogađali su Frimpong, Adli i Virc, da bi talentovani njemački ofanzivac pogodio metu i u drugom poluvremenu.

Crta se Leveru drugi trofej u Kupu, osvojio ga je prije više od 30 godina, a potom tri puta gubio u meču za tofej.

Osim novog trijumfa, navijači na Baj areni dočekali su i povratak Viktora Bonifejsa koji je prvi put na terenu u 2024. godini. Oporavljen od povrede, nigerijski napadač predstavljaće samo još jednu napadačku opciju do kraja tekuće sezone. Bonifejs je bio pokretačka snaga Leverkuzena sa 10 bundesligaških golova u 16 utakmica.

Podsjetimo, Bajer je aktivan i van nacionalnih takmičenja, u četvrtfinalu Lige Evrope igraće protiv Vest Hema.