STEFAN LONČAR

“Nema straha, sačuvaćemo mrežu i u Košicama”

Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Zadovoljili su reprezentativci Crne Gore očekivanja selektora Mirka Vučinića na prijateljskom meču sa Bugarskom u Plovdivu.

Hrabri sokoli su odigrali odgovorno, borbeno i maksimalno koncentrisano u fazi defanzive. Imali su naši momci terensku inicijativu, tokom većeg dijela susreta apsolutno diktirali ritam utakmice ali su u posljednjih desetak minuta Bugari totalnom ofanzivom pokušali da dođu makar do izjednačenja. Ipak, odgovornom i koncentrisanom igrom svih igrača na tgerenu naša selekcija uspjela je da na kraju slavi minialan trijumf (1:0).

Uz gol Balše Sekulića, stvorili su Crnogorci nekoliko šansi. Opasan po protivnički gol bio je i Stefan Lončar.

Ušli smo u utakmicu veoma dobro, radili stvari koje smo uvježbavali na treninzima tokom sedam prethodnih dana. Pokušali smo to da sprovedemo u što većem dijelu utakmice, mislim da smo u dobrom dijelu to uspjeli. Možda nijesmo bili koncentrisani u poslednjoj četvrtini terena, da je završni pas bio bolji mogli smo da postignemo dva gola u prvom poluvremenu, a i moj i šut Milana Vukotića mogli su da završe u mreži. Sve u svemu, teška utakmica, znali smo da će biti zahtjevna, dosta naših igrača nije do sada igralo zajedno i smatram da smo pokazali dosta dobru igru“, kazao je vezista crnogorske reprezentacije dan nakon susreta sa Bugarskom.

Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Hrabri što su naši reprezentativci sačuvali mrežu.

Uvijek je bitno ne primiti gol. Voljeli bismo da u svakom meču bude tako, ali nekad se mora zatresti i naša mreža. Uradili smo sve da je sačuvamo protiv Bugarske i zadovoljni smo zbog toga. Nijesmo im dozvolili da stvore opasne situacije“.

U poslednjih deset minut Bugari su krenuli na sve ili ništa a naši reprezentativci dali sve od sebe, od golmana do napadača, da zaustave sve napade protivnika. Takav pristup donio je pobjedu u Plovdivu.

Nije bilo straha, samo smo u poslednjih 10 minuta bili povučeniji nego do tada. Do 80. smo izlazili do centra nakon ispucavanja lopte, u finišu smo se malo spustili, ali mislim da tako i treba, ne možemo uvijek da napadamo. Ako konstantno napadate, onda je i koncentracija lošija. Uspjeli smo da se odbranimo u finišu, bili smo kompaktni, svi su dali maksimum. Imali su Bugari neke situacije poslije odbitaka u šesnaestercu, ali nije bilo panike kod nas. U svakom slučaju, ostavili smo dobar utisak“.

Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Naredni meč našu selekciju Crne Gore očekuje u petak, 5. juna u Košicama, gdje će odmjeriti snage sa Slovačkom.

Slovačkom ćemo se baviti naredna dva dana. Želimo da odigramo još bolje nego u Plovdivu. Ići ćemo na pobjedu, a želimo i da ponovo ne primimo gol. Radimo ono što selektor traži od nas, da budemo ekipa. Kad god smo djelovali tako i borili se jedan za drugog, rezultat nije izostao. Gledamo samo sebe, da ispoštujemo zamisli selektora. Na svakoj poziciji imamo igrače koju mogu da naprave razliku, naročito u napadu, i vjerujem da ćemo pružiti dobru partiju“.

Lončar je rekao da osjeća povjerenje Mirka Vučinića.

Selektor mi je dao povjerenje, ali vjeruje i u svakog drugog igrača sa spiska. Stalno nam govori da smo tu sa razlogom, mislim da mu uzvraćamo u dobroj mjeri. Odlično se radi na treninzima, slušamo sve što traži od nas i nadamo se najboljem“, zaključio je Lončar.

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
S najviše glasova
Najnovije Najstarije
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare