Zadovoljili su reprezentativci Crne Gore očekivanja selektora Mirka Vučinića na prijateljskom meču sa Bugarskom u Plovdivu.
Hrabri sokoli su odigrali odgovorno, borbeno i maksimalno koncentrisano u fazi defanzive. Imali su naši momci terensku inicijativu, tokom većeg dijela susreta apsolutno diktirali ritam utakmice ali su u posljednjih desetak minuta Bugari totalnom ofanzivom pokušali da dođu makar do izjednačenja. Ipak, odgovornom i koncentrisanom igrom svih igrača na tgerenu naša selekcija uspjela je da na kraju slavi minialan trijumf (1:0).
Uz gol Balše Sekulića, stvorili su Crnogorci nekoliko šansi. Opasan po protivnički gol bio je i Stefan Lončar.
“Ušli smo u utakmicu veoma dobro, radili stvari koje smo uvježbavali na treninzima tokom sedam prethodnih dana. Pokušali smo to da sprovedemo u što većem dijelu utakmice, mislim da smo u dobrom dijelu to uspjeli. Možda nijesmo bili koncentrisani u poslednjoj četvrtini terena, da je završni pas bio bolji mogli smo da postignemo dva gola u prvom poluvremenu, a i moj i šut Milana Vukotića mogli su da završe u mreži. Sve u svemu, teška utakmica, znali smo da će biti zahtjevna, dosta naših igrača nije do sada igralo zajedno i smatram da smo pokazali dosta dobru igru“, kazao je vezista crnogorske reprezentacije dan nakon susreta sa Bugarskom.
Hrabri što su naši reprezentativci sačuvali mrežu.
“Uvijek je bitno ne primiti gol. Voljeli bismo da u svakom meču bude tako, ali nekad se mora zatresti i naša mreža. Uradili smo sve da je sačuvamo protiv Bugarske i zadovoljni smo zbog toga. Nijesmo im dozvolili da stvore opasne situacije“.
U poslednjih deset minut Bugari su krenuli na sve ili ništa a naši reprezentativci dali sve od sebe, od golmana do napadača, da zaustave sve napade protivnika. Takav pristup donio je pobjedu u Plovdivu.
“Nije bilo straha, samo smo u poslednjih 10 minuta bili povučeniji nego do tada. Do 80. smo izlazili do centra nakon ispucavanja lopte, u finišu smo se malo spustili, ali mislim da tako i treba, ne možemo uvijek da napadamo. Ako konstantno napadate, onda je i koncentracija lošija. Uspjeli smo da se odbranimo u finišu, bili smo kompaktni, svi su dali maksimum. Imali su Bugari neke situacije poslije odbitaka u šesnaestercu, ali nije bilo panike kod nas. U svakom slučaju, ostavili smo dobar utisak“.
Naredni meč našu selekciju Crne Gore očekuje u petak, 5. juna u Košicama, gdje će odmjeriti snage sa Slovačkom.
“Slovačkom ćemo se baviti naredna dva dana. Želimo da odigramo još bolje nego u Plovdivu. Ići ćemo na pobjedu, a želimo i da ponovo ne primimo gol. Radimo ono što selektor traži od nas, da budemo ekipa. Kad god smo djelovali tako i borili se jedan za drugog, rezultat nije izostao. Gledamo samo sebe, da ispoštujemo zamisli selektora. Na svakoj poziciji imamo igrače koju mogu da naprave razliku, naročito u napadu, i vjerujem da ćemo pružiti dobru partiju“.
Lončar je rekao da osjeća povjerenje Mirka Vučinića.
“Selektor mi je dao povjerenje, ali vjeruje i u svakog drugog igrača sa spiska. Stalno nam govori da smo tu sa razlogom, mislim da mu uzvraćamo u dobroj mjeri. Odlično se radi na treninzima, slušamo sve što traži od nas i nadamo se najboljem“, zaključio je Lončar.