Pirova pobjeda Sutjeske, Arsenal ide u Evropu

Sutjeska pobijedila na kraju, ali ostala bez titule. Foto: FSCG

Sutjeska je pobjedom završila sezonu u CFL-u, iako joj ona na kraju nije donijela titulu šampiona Crne Gore.

Nikšićani su u Radanovićima savladali Arsenal 0:1, prvenstvo završili sa istim brojem bodova kao Budućnost (po 70 bodova), ali ih je odbrane krune koštao lošiji međusobni učinak u duelima sa vječitim suparnikom iz glavnog grada.

Prvo poluvrijeme na terenu Grblja proteklo je u pozicionoj borbi oba tima, uz napade po bokovima. I dok je Arsenal prijetio najviše sa desne strane, Sutjeska je odgovarala sa iste pozicije, samo na drugom dijelu terena.

Organizovani i neugodni Tivćani su nekoliko puta stigli blizu gola Vladana Giljena, ali je nedostajao taj posljednji udarac koji bi ugrozio Nikšićane.

Sa druge strane, sastav Nenada Brnovića u 24. minutu centimetri su dijelili od vođstva. Dragan Grivić je natrčao i opalio sa ivice šesnaesterca, a lopta poljubila prečku. Ostao je tako bek Sutjeske nadomak svog osmog gola ove sezone, ali ne zadugo.

Sa gotovo identične pozicije Vuk Striković se potom oprobao prizemnim udarcem u 39. minutu. Međutim, spreman je bio golman službenog domaćina Igor Nikić, koji je uspio da ukroti “bubamaru” u svom naručju.

U drugom poluvremenu Giljena je na golu gostiju zamijenio Suad Ličina, što je, ispostaviće se, bio jedan od najvažnijih trenutaka utakmice.

U međuvremenu je Sutjeska tražila gol. Oujidi Sahli je poslao projektil prema golu Arsenala u 73. minutu, ali je Nikić u letu uspio da skrene loptu u prečku, koja se drugi put tresla na meču.

Ipak, nakon kornera koji je izveo upravo Sahli, u srcu peterca Grivić je dobio duel sa Radulom Živkovićem i poslao loptu u gol za 0:1 te svoj čekani osmi pogodak u sezoni. Uslijedilo je veliko slavlje gostujućih navijača Vojvoda te osluškivanje rezultata iz Bara.

No, vođstvo se nije ni ohladilo, a Arsenal je dobio najbolju priliku – penal. Grivić je nesmotreno i bez namjere u padu nogom zakačio i srušio Borisa Došljaka, a sudija Radoje Pajović pokazao na bijelu tačku.

Specijalista za penale i kapiten Tivćana Ćetko Manojlović šutirao je u svoju desnu stranu, ali ga je pročitao golman Ličina, nakon čega se lopta odbila na 3-4 metra pred gol Sutjeske. Manojlović je imao još bolju priliku, ali je neshvatljivo uspio da promaši cijeli gol i pošalje loptu daleko preko prečke.

Do kraja je Sutjeska sačuvala pobjedu i drugi put u četiri utakmice, uz dva remija, savladala suparnika s kojim će u ponedjeljak od 20:30 sati pod Goricom igrati finale Kupa Crne Gore.

Sa druge strane, Arsenal je uprkos porazu ispisao istorijske stranice te će na ljeto igrati kvalifikacije za Ligu konferencija. Iako su skupili 50 bodova, koliko i Dečić, Tivćani su završili na trećem mjestu zbog boljeg međusobnog učinka sa Tuzanima.

Podsjetimo, Arsenal je početkom septembra u gostima slavio 2:4. Potom se Dečić revanširao 1:2, dok su preostala dva meča završena bez pobjednika, ali i bez golova.