LIGA ŠAMPIONA

Njemci namučili Kraljeviće, ljepotica Debasta u Portugalu

Fudbaleri Real Madrida uz dosta muke savladali su na svom terenu ekipu Štutgarta 3:1 u 1. kolu Lige šampiona.

Njemački predstavnik je bez pardona ušao u meč i već od starta pokazao da će Real trebati da se pomuči ukoliko želi do bodova. Već u 9. minutu Enco Milot je promašio zicer unutar peterca, a lopta je prošla pored desne stative.

Isti igrač je par minuta kasnije raspalio po lopti, ali se na golu istakao Tibo Kurtoa. Dosta sreće imao je domaćin. Nedugo zatim, golman Madriđana ponovo je morao da “vadi kestenje iz vatre” nakon udarca Anđela Štilera.

Real je imao par prilika preko Kilijana Embapea, ali djelovalo je da Njemci vode glavnu riječ u Madridu, što je pokazao i Deniz Undav koji je u 29. minutu pogodio prečku.

Interesantna situacija desila se pred finiš poluvremena, kada je kao pokošen u protivničkom šesnaestercu pao Antonio Ridiger nakon kontakta sa Maksimilijanom Mitelštadom. Ipak, nakon provjere VAR-a bilo je očigledno da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Kada protiv tima kao što je Real ne iskoristite svoje prilike, prirodno je da dođe kazna, a ona je stigla Njemce odmah na startu drugog dijela. Upotrebljiv pas Orelijena Čuamenija iskoristio je Rodrigo, probio je po desnoj strani i uposlio Embapea koji je rutinski pogodio mrežu.

Kraljevići su preuzeli nakog vođstva inicijativu, a Embape je mogao do novog gola u 59. minutu kada je odapeo sa dvadesetak metara ali je lopta pogodila prečku.

Nije se predavao gost, uspio je da zaprijeti u dva navrata preko Džejmija Levelinga, njegove udarce oba puta ukrotio Kurtoa, ali je nedugo zatim belgijski čuvar mreže kapitulirao.

Nakon centaršuta sa desne strane, lopta je došla do Levelinga koji je poslao u peterac, a tamo je najviši bio Undav koji ravna rezultat na Santijago Bernabeuu.

Proradio je zatim njemački mentalitet i Štutgart je ponovo bio bolji tim na terenu i stvarao prilike, što je natjeralo Karla Anćelotija da pored ranije Luke Modrića i Lukasa Vaskeza, u igru uvede Ardu Gulera i Fran Garsiju.

Izmjene su donijele svježinu Realu, a da je i dalje motor ekipe Modrić je pokazao u 83. minutu. Fantastičan korner izveo je Hrvat, a na njegovu loptu naišao je Ridiger koji postiže gol za novo vođstvo Reala.

Štutgart je uprkos teško situaciji u finišu pokušavao dubinskim loptama da dođe makar do remija, ali je defanzivna linija Reala odradila dobar posao, a tačku na meč stavio je Endrik u dubokoj nadoknadi.

Krenuo je Brazilac u kontru, imao dva rješenja, ali je odlučio da uputi udarac koji je bio i više nego precizan i sam završi akciju i u stilu završi utakmicu.

Sporting je na svom terenu uspio da savlada Lil 2:0 i dođe do prvih bodova u elitnom takmičenju. Domaćin je poveo golom Viktora Đekereša. Šveđanin je iskoristio gužvu u šesnaestercu, lijepo okrenuo defanzivce Lila i smjestio loptu u mrežu u 38. minutu.

Nevjerovatan je podatak da je Đekereš od starta sezone postigao gol na svakoj utakmici, kako u klubu tako i za reprezentaciju Švedske.

Dominirali su fudbaleri Sportinga i u nastavku, a gol za konačnih 2:0 je zasigurno već sada pogodak kola. Zeno Debast je raspalio po lopti sa tridesetak metara i “skinuo paučinu” sa gola Lila i tim pogotkom ovjerio trijumf i sjajnu predstavu svog tima.