Novi prvoligaš šokirao šampiona na otvaranju sezone

Istorijska pobjeda Mladosti Donje Gorice (Foto: FSCG/Filip Roganović)

Nova sezona crnogorskog fudbalskog šampionata počela je na šokantan način. Debitant u društvu najboljih, Mladost Donja Gorica savladala je na svojoj “DG areni” Budućnost 2:1 (0:1) i dodatno uzdrmala šampionski tim nakon debakla u finalu pretkvalifikacionog turnira za Ligu šampiona.

Pitanje je da li će plavo-bijeli uspjeti da se konsoliduju do četvrtka i utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija sa sjevernomakedonskom Strugom. Najveći crnogorski klub je trenutno bez uprave, bez sporstkog direktora i šefa stručnog štaba. U Donjoj Gorici je ekipu vodio trener Vladan Savić dok su poraz sa tribina pratili Mladen Milinković i Andrija Delibašić, koji bi uskoro trebalo da budu promovisani u novog šefa stručnog štaba, odnosno direktora kluba sa stadiona pod Goricom.

Fudbalsku uspavanku između gradskih rivala presjekla je majstorija i pogodak Petra Grbića u 44. minutu. Kapiten Budućnosti se na lijevoj strani poigrao sa čuvarima i poslao loptu u suprotni ugao za 0:1.

Grbić jedini zaslužio prelaznu ocjenu u gostujućem timu (foto: FSCG/Filip Roganović)

Domaći su uzvratili u 57. minutu. Aleksandar Vlahović je centrirao sa desne strane, lopta prošla pored trojice indolentnih fudbalera Budućnosti na drugu stranu peterca gdje je iskusni Boris Došljak poslao u mrežu.

Došljak pokrenuo Mladost (foto: FSCG/Filip Roganović)

Statični su bili defanzivci gostiju i u 71. minutu, nakon kornera Dušana Vukovića, što je iskoristio Faver Duvan Ramirez Urtado da donese preokret i istorijsku pobjedu novom provoligašu.

Nije “žutima” bilo teško da sačuvaju stečenu prednost protiv blijede Budućnosti, koja je pored gola Grbića jedinu šansu imala u 21. minutu, kada je nakon centaršuta Ognjena Gaševića, defanzivac Mladosti Luka Bulatović pogodio stativu svog gola.