Novajlija vodio Milan do trijumfa

Gostovao je Milan Bolonji u poslednjem meču prvog kola Serije A i trijumfom započeo novu sezonu (2:0). Ono što može još više radovati navijače milanskog tima jeste kako se Kristijan Pulišić predstavio na svom debiju.

Jednostavno, Milan je bio bolji rival, već u uvodnih pola sata riješili su pitanje pobjednika, a novajlija Pulišić pokazao je sa čime raspolaže. Prvo je poslao upotrebljiv centaršut ka Tižani Rejndersu, ovaj je pronašao Olivije Žirua koji poklone ne propušta.

Desetak minuta kasnije – kvalitet. Uzeo je loptu Pulišić, namjestio na udarac i pogodio gol za najavne špice. Tada je već bilo jasno da domaći teško mogu do trijumfa.

Treba pomenuti da je Bolonja pogodila okvir gola već u prvom minutu, i da je ta lopta završila iza leđa Majka Menjona možda bi i razvoj situacije bio drugačiji.

Priliku za ubjedljiviju pobjedu Milana imao je Rafa Leao u finišu meča kada je nakon svog prepoznatljivog solo prodora pogodio stativu.