Nula na Bosforu

Zbog katoličkog Badnjeg dana siromašna je bila fudbalska nedjela u Ligama petice, samo duel između Vulverhemptoma i Čelsija.

Ipak, na Bosforu je igran veliki derbi, sastali su se klubovi sa najvećim brojem navijača u zemlji koja se prostire na dva kontinenta.

Fenerbahče i Galatasaraj su međutim razočarali svoje navijače i odigrali na najnepopularniji rezultat (0:0), pa ih ništa ne razdvaja na vrhu turske Super lige ni nakon 17. kola.

Tek jedan šut u okvir gola, nekoliko solidnih prilika i mnogo duela i tenzija, čak više na terenu nego na tribinama obelježilo je duel na Fenerovom stadionu.

Najbolje prilike viđene su u drugom poluvremenu, u dva navrata domaćin je mogao do vođstva. U 61. minutu je Sebastijan Šimanski sa ivice šesnaesterca šutirao prizemno, oštro, tik pored stative.

Devet minuta kasnije pokušao je i Džošua King, sa 15 metara šutirao je vrlo lukavo, Fernando Muslera je samo pogledom ispratio loptu koja je, na njegovu sreću, otišla iznad gola.

Galata je promašaje rivala mogao da kazni u 77. minutu. Loše je tada let lopte procijenio golman Fenerbahčea, Dominik Livaković, na drugoj stativi šutirao je Bardakči, ali je hrvatski golman stigao da popravi svoju grešku.