LIGA ŠAMPIONA

Nula u Bergamu, Atletiko do trijumfa u finišu

Atalanta i Arsenal odigrali su pravu fudbalsku uspavanku u Bergamu, bez golova 0:0.

U Bergamu nije bilo previše zanimljivo prvo poluvrijeme. Jedini pokušaj imao je Bukajo Saka iz slobodnog udarca, ali je Marko Karneseki fantastično intervenisao.

Nastavak je donio jedino pravo uzbuđenje. Atalanta je dobila jedanaesterac u 51. minutu. Odgovornost je preuzeo Mateo Retegi, a David Raja odbranio dva pokušaja napadača Atalante. Prvo mu je pročitao jedanaesterac, ali je odbio kratko loptu ponovo do Retegija, koji je nonšalantno glavom pokušao da zatrese mrežu, ali je Raja kao mačka napravio paradu i spasio čist gol.

Do kraja je bilo taktičko nadmudrivanje sa obje strane, pa se rezultat više nije mijenjao. Ostali su dužni navijačima i jedni i drugi.

Atalanta će u narednom kolu gostovati Šahtjoru, dok Arsenal dočekuje Pari Sen Žermen.

U Madridu nešto drugačija priča, Atletiko je pobijedio Lajpcig 2:1.

Vodeći gol za Lajpcig postigao je u Benjamin Sesko u 5. minutu. Slovenački napadač proigrao je Luisa Opendu, koji je šutirao snažno, Jan Oblak kratko odbio do saigrača iz reprezentacije, koji je glavom ubacio u gol.

Kolčonerosi su poravnali u 28. minutu. Markos Ljorente je dobro centrirao, a Antoan Grizman još bolje uhvatio volej slabijom desnom nogom i pogodio za erupciju na Vanda Metropolitanu.

U drugom dijelu bez pravih šansi 77. minuta. Jusuf Poulsen je glavom poslao loptu pored stative, nakon dobrog centaršuta Jusufa Poulsena.

Junak pobjede bio je Hoze Marija Himenez, Koji je u 90. minutu zatresao mrežu njemačke ekipe, nakon centaršuta Grizmana, ponovo desnom nogom.

Atletiko u narednom kolu ide kod Benfike, dok dočekuje Juventus.