PREMIJER LIGA / 21. KOLO

Nunjez i Žota pretvorili Trešnjice u poslasticu

Znalo se da fudbaleri Liverpula neće imati lak zadatak na gostovanju Bornmutu koji je u posljednje vrijeme u dobroj formi. Međutim, Redsi su slomili otpor žilavih Trešnjica – 4:0.

Bio je to mnogo teži zadatak nego što konačni rezultat pokazuje za momke Jirgena Klopa. Poslije izvanredne tropotezne akcije DžonsŽotaNunjez u 49. minutu urugvajski napadač je zatresao mrežu i probio bedem ispred gola Neta.

Meč je riješio Diogo Žota sa dva gola u posljednjih 20 minuta regularnog toka meča. Prvo je u 70. minutu duplirao vođstvo svog tima. Kodi Gakpo je pripremio ovaj gol Portugalcu sa odličnom asistencijom.

Devet minuta kasnije povećao je na 3:0. Mladi Konor Bredli je centrirao, Žota nehotice odložio sebi loptu na još jedan šut, a iz drugog puta bivši igrač Vulverhemptona nije pogriješio.

Konačan rezultat u trećem minutu nadoknade postavio je Darvin Nunjez poslije centaršuta Džoa Gomeza.

Redsi će ostati na vrhu tabele Premijer lige i poslije 21. kola.

Šefild junajted – Vest Hem 2:2

Brereton Dijaz 44, MekBurni 90+13(p) – Korne 28, Vard-Prous 79(p)

Bornmut – Liverpul 0:4