IVAN BRNOVIĆ

“Očekivanje je da uđemo u finale, ali i Rudar će imati motiva na pretek”

Sjutrašnji dan rezervisan je za prve mečeve polufinala Kupa Crne Gore u fudbalu. Budućnost će na stadionu pod Goricom dočekati Rudar, dok se u drugom polufinalu sastaju Dečić i Jezero na Trening kampu OFK Titograda. Oba meča počinju u 18 časova.

Budućnosti i Rudar odmjeriće snage drugi put u samo četiri dana. U subotu su plavo-bijeli nadigrali Pljevljake sa 3:1. Ipak, bilo je problema, s obzirom da je Rudar i poveo evrogolom Andrije Bulatovića.

Trener Budućnosti, Ivan Brnović, prije svega osvrnuo se na taj prvenstveni meč.

Izuzetna važna pobjeda. Čestitke momcima na pobjedi. Što se tiče igre nije to bilo onako kako smo željeli i očekivali, ali za to treba vremena. Jako je važno da su upisana tri boda, jer bodove ne možemo vratiti, a igru možemo popraviti. Nakon sjajnog gola Andrije Bulatovića nismo stajali dobro na terenu, nismo dobro radili, imali smo problema i sreće da ne primimo i drugi gol, ali eto iz jedne tranzicije smo došli do izjednačenja u finišu prvog poluvremena. Onda je u drugom došla do izražaja duža klupa, individualni kvalitet i fizička priprema. Svakako čestitke Rudaru na prikazanoj partiji u prvom poluvremenu“, istakao je strateg Budućnosti.

Očekivanja su jasna, a to je prolazak u finale. Ipak, upozorava da će i Rudar imati motiva na pretek, ali prednost svog tima vidi u široj rotaciji.

Zna se šta su očekivanja – prolaz u finale. Ovo je isti protivnik, ali druga utakmica i oni imaju ambicije i motiv jer ne bori se svaki dan za ulazak u finale Kupa – najveću utakmicu u našem fudbalu. Tako da će sigurno i oni imati motiva na pretek, a ono što vidim kao našu blagu prednost jeste rotacija, jer mi imamo na svakoj poziciji po dva igrača koji mogu da odgovore zahtjevima. Ta rotacija može da nam donese određenu prednost u fizičkoj pripremi imajući u vidu da u četiri dana igramo drugu utakmicu sa njima. Pokušaćemo da iskoristimo te naše prednosti, ali ono što je evidentno je da moramo da se popravimo na planu inteziteta i brzini igre i protoka lopte – sve ono što nismo sjajno radili u prvom poluvremenu. Mada, i u drugom poluvremenu smo imali situacije u kojima smo morali da ubrzamo igru“, zaključio je Brnović.