CRNA GORA - GRČKA 2:3

Očigledan pad forme, poraz fudbalerki od Grčke

Nakon iznenađujućeg poraza od Farskih ostrva, očekivala se reakcija ženske fudbalske reprezentacije Crne Gore u duelu protiv Grčke, međutim pružena je još jedna blijeda partija.

Izabranice Mirka Marića poražene su od Helena 3:2 u C3 grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i sada se nalaze na drugoj poziciji sa 10 osvojenih bodova.

Već u 5. minutu Grkinje su povele golom Sofije Kunguli koja je bila najviša u skoku nakon centaršuta Marije Mitku.

Na 2:0 gosti su stigli u 24. minutu kada je mrežu zatresla Anastasija Spiridonidu, dok je sve sumnje oko pobjednika otklonila u drugom poluvremenu Kunguli svojim drugim pogotkom i tako zacementirala prvu poziciju Grčkoja pred baraž mečeve.

Međutim, interesanto je bilo u nadoknadi vremena kad je naša reprezentacija izborila dva jedanaesterca za tri minuta. Oba puta bila je precizna Bulatović, što je donekle ublažilo slabu partiju crnogorske selekcije koja će se uprkos porazu naći u baražu za Evropsko prvenstvo.

U baražu će igrati sa ekipama koje su u Ligi A osvojile treće i četvrto mjesto.