Odbjegli sin Nikšića pogodio za trijumf Mornara – Balša Dubljević srušio svoju Sutjesku

Već 450 minuta fudbaleri Mornara nijesu vadili loptu iz mreže, teško su u proteklih pet kola i pronalazili put do protivničkog gola, ali je Balša Dubljević pogodio kada je bilo najpotrebnije. Nekadašnji fudbaler Sutjeske je u dresu tima iz Bara srušio upravo klub u kojem je fudbalski prohodao – kraj Bistrice je bilo 0:1 u 11. kolu Prve lige Crne Gore.

Jako oskudno prvo poluvrijeme u Nikšiću. Mornar je zaprijetio u 3. minutu upravo preko Balše Dubljevića, lopta je nakon volej udarca završila pored gola. Pokušao je domaćin da uzvrati u 8. minutu, Đorđe Šaletić je ubacio loptu u peterac, a Dušan Vuković glavom nije idealno reagovao – lopta je završila u rukama Stefana Popovića. Vrijedan pomena u prvih 45 minuta bio je još i udarac ofanzivca Sutjeske Dušana Živkovića, ali internacionalac iz Srbije šutirao je slabo….

Nikšićani su bolje otvorili drugo poluvrijeme, već u 47. minutu veliku šansu imao je Milan Mirosavljev, šutirao je iskosa sa desetak metara preko gola, a onda mu je maestralnom paradom Popović zaustavio udarac sa druge strane šesnaesterca u 54. minutu.

I onda trenutak odluke, uprkos tome što je Marko Ćetković jedan od najstarijih igrača CFL-a, sigurno je i jedan od najboljih. Prekaljeni 37-godišnjak je sa svoje pozicije lijevog krila ubrzao napad Barana, tečna je bila akcija Mornara koju je krunisao Balša Dubljević preciznim udarcem sa 15-ak metara.

Pokušavala je Sutjeska brzo da se vrati u meč, napadala, dosta je to bilo i na silu, a najbliža golu bila je u 91. minutu kada je lopta koju je uputio Srđan Krstović prošla svega nekoliko milimetara pored stative gola gostiju sa primorja.