SERIJA A 27. KOLO

Juve pet godina bez trijumfa u Napulju

Fudbaleri Napolija upisali su drugi vezani trijumf u italijanskoj Seriji A. Nakon rapsodije nad Sasuolom, u 27. kolu na stadionu Diego Armando Maradona dočekali su favorizovani Juventus koji su savladali rezultatom 2:1.

Ovo je šesti uzastopni trijumf Napolija nad Juventusom kod kuće. Posljednji trijumf podno Vezuva tim iz Torina ostvario je prije ravno pet godina kada je slavio 1:2.

Prva dobra prilika na meču viđena je tek u 34. minutu kada je Dušan Vlahović šutirao sa lijeve strane ali je gol Napolija u toj situaciji spasila stativa.

Deset minuta kasnije, defanzivac gostiju Glejson Bremer odbio je jednu nabačenu loptu, ali samo do Kviče Kvarakcelije, koji je šutirao iz prve, lopta je zakačila Andreu Kambijasa i prevarila Vojčeha Šćesnog.

Napoli je u drugom dijelu više čuvao rezultat i zato je kažnjen, jer je Federiko Kijeza odličnim šutem u donji dio gola iskoristio asistenciju Karlosa Alkaraza.

Djelovalo je da će se Stara dama izvući, ali samo pet minuta kasnije sudija Maurucio Marijani pokazao je na penal nakon što je dobio poziv iz VAR sobe, jer je Nonge Boende nesmotreno nagazio Viktora Osimena, a upravo je Nigerijac šutirao sa 11 metara, Šćesni odbranio, ali je na loptu naletio Đakomo Raspadori i smjestio loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Nakon ove pobjede Napoli ulazi u borbi za Evropu, dok Juve sada zaostaje čak 12 bodova za vodećim Interom iz Milana.