LIGA KONFERENCIJA

OLIMPIJAKOS – MAKABI 1:4 Joveta i drugovi doživjeli krah u Atini

Bio je Olimpijakos favorit po kvotama, ali Izraelci su u Atinu došli sa samo jednim ciljem – da pobijede. Kada na vrelom Karaiskakisu u početnih deset minuta postignete dva gola, to znači da vrijedite, a upravo to uradila je ekipa Makabija iz Tel Aviva koja je slavila sa velikih 4:1.

Eran Zahavi je već nakon četiri minuta postigao pogodak za gostujući sastav kada ga je sjajno uposlio Felisio Milson.

Taj pogodak dao je vjetar u leđa ekipi iz Tel Aviva pa je ubrzo nakon toga vođstvo uvećano, kada je nakon smušene reakcije odbrane Olimpijakosa dobro reagovao Ido Šahar.

Goleada je nastavljena, ovoga puta domaćin je tresao mrežu. Kostas Fortunis uputio je dobar centaršut, a najbolje se u skoku snašao Ajub El Kabi.

Do poluvremena, Makabi je ponovo preuzeo inicijativu, a to se manifestovalo u vidu novog pogotka, drugog na meču za super raspoloženog Zahavija, pa su Izraelci nakon 45 minuta imali zalihu od dva gola.

Nastavak je u potpunosti pripao gostujućoj ekipi koja je držala konce i igrala taman koliko treba kako bi sa što većom razlikom dočekali revanš u Tel Avivu.

Nisu se zatvorili, već naprotiv, ponovo hrabro napali, a sreća prati hrabre. Igrao se 74. minut kada je Dor Perec bio najvisočiji u skoku i donio četvrti pogodak svom timu.

Ušao je u igru tri minuta kasnije i crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić, ali očigledno je bilo prekasno za bilo kakvo čudo u Atini, pa Makabi zadovoljno trlja ruke i pred svojim navijačima sa tri gola razlike dočekaće grčkog velikana.