Olimpijakos se poigravao sa TSC-om, ni minut za Jovetu

Završena je grupna faza Lige Evrope. Najefikasniji meč šestog kola viđen je u Pireju gdje je Olimpijakos sa 5:2 deklasirao TSC i tako izborio prolaz u nokaut fazu Lige konferencije.

Imao je ovaj meč rezultatski značaj. Vicešampion Srbije je imao jasnu računicu – u slučaju pobjede izborili mi evropsko proljeće i nokaut fazu Lige konferencije.

Ipak, vrlo brzo je postalo jasno da ekipa Žarka Lazetića nema šta da traži na praznom stadionu Georgios Karaiskakis.

U 21. minutu El Kabi je glavom načeo odbranu ekipe iz Bačke Topole, a asistent je bio Rodinei. U samom finišu prvog poluvremena Podense je sa dva gola praktično riješio pitanje pobjednika. Samo par sekundi po početku drugog poluvremena bilo je 4:0.

Recos je šutirao glavom, lopta je pogodila prečku, a onda se od golmana Ilića odbila u gol. Kao da je to malo trglo TSC. Uspjeli su već u 48. minutu da smanje na 4:1 preko Ifeta Đakovca koji je iskoristio kiks odbrane Olimpijakosa. U 60. minutu TSC je ostao sa igračem manje zbog isključenja Kuveljića, ali bez obzira na to postigli su i drugi gol samo minut kasnije zahvaljujući sjajnom solo prodoru Aleksandra Ćirkovića.

Konačnih 5:2 postavio je Jusef El Arabi, samo četiri minuta pošto je sa klupe kročio na teren. Crnogorski kapiten, Stevan Jovetić, bio je na klupi Olimpijakosa, ali nije dobio ni minut. Kod TSC-a Marko Rakonjac je igrao od 56. minuta.