Olimpiko progutao Farmaceute

Učitelj je u prvom susretu nadigrao učenika. Žoze Murinjo i Roma savladali su Bajer Leverkuzen koji sa klupe predvodi Ćabi Alonso u prvom meču polufinala Lige Evrope – 1:0.

Prvu šansu na meču imali su gosti iz Leverkuzena. Nakon kornera u sedmom minutu lopta je došla do Florijana Virca koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored lijeve stative.

U 19. minutu Vučica je uzvratila. Ibanjez je tukao glavom, ali je golman Farmaceuta Hradecki bio na pravom mjestu.

U drugom dijelu igre Roma je prepustila loptu rivalu i onako “murinjovski” čekala svoj momenat.

Dočekali su ga fudbaleri rimskog kluba u 63. minutu. Manćini je dodao Ejbrahamu koji je sa nekih 10-ak metara šutirao iz okreta. Hradecki je uspio da odbrani taj udarac, ali je mladi Bove natrčao na loptu i za njemačku ekipu nije bilo spasa.

Mladi Italijan ovim golom postao je najmlađi Romin strijelac u nekom evropskom polufinalu.

Pred sam kraj meča mogli su fudbaleri Bajera da utišaju “Olimpiko“. U diskomunikaciji su bili defanzivac i golman Rome, Ibanjez i Rui Patrisio. Lopta je došla Dijabija koji je šutirao, ali je Kristante sa gol linije spasio mrežu svog tima.