Omladinci dali posljednji atom snage, ali Austrijanci slavili

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom kolu kvalifikacionog turnira za odlazak na Evropsko prvenstvo od selekcije Austrije, 1:0, na stadionu pod Goricom.

Prethodno su Englezi i Velšani (1:1) podijelili bodove.

Jedini pogodak viđen je u 28. minutu. Poslije centaršuta po zemlji, kapiten Luka Lečić je loše reagovao u našem kaznenom prostoru, propustio loptu, a ona je stigla do Benedikta Šarnera koji trese mrežu Benjamina Kriještarca.

U drugom poluvremenu viđeno je mnogo šansi, ali mreže su mirovale. U 73. minutu Tim Trumer je u istoj akciji dva puta pogodio stativu našeg gola.

Samo šest minuta kasnije momci Gorana Perišića bili su najbliži golu. Sa skoro 30 metara “raspalio” je iz voleja Miloš Vračar, ali je golman Austrijanaca, Kenan Jusić, okrznuo loptu koja je završila na prečki, a naš tim je dobio udarac iz ugla. Upravo iz tog kornera došla je još jedna opasnost. Uigrana akcija i odličan udarac Dragana Miranovića, ali njegov šut je izblokiran.

U posljednjem kolu naš tim u utorak igra sa Velsom od 18 časova.