Onana je ovog puta bio bez greške, Junajted prekinuo crveni niz

Mnogo puta je ove sezone Andre Onana bio na stubu srama zbog svojih grešaka, ali se danas iskupio za sve. I to u najvećem engleskom derbiju. Liverpul i Mančester junajted remizirali su u 17. kolu Premijer lige 0:0, a najzaslužniji za to što su Đavoli izvukli bod na Enfildu je kamerunski golman.

Redsi su danas šutirali 34 puta, osam od tih udaraca je išlo u okvir gola, a Onana je upisao osam odbrana. Od prvog minuta je Liverpul napadao u naletima, konstantno je stvarao šanse, prijetili su Mohamed Salah, Luis Dijaz, Darvin Nunjez, čak i Virdžil van Dajk, ali je Onana bio nesavladiv danas.

Mogao je Rasmus Hojlund da donese Junajtedu trijumf za pamćenje, ali nije bio precizan u finišu meča.

Pamtiće se ovaj duel i po dva žuta kartona Dioga Daloa u 90. minutu i to za manje od minut. Prvo zbog nesportskog ponašanja, a onda i zbog gromoglasnih prigovora nakon jednog duela sa Salahom.

Ovom remiju se obradovao Arsenal koji je nakon 17 rundi ostao na prvom mjestu sa 39 bodova, dok Liverpul i Aston Vila imaju po 38.