Oni su ipak glavni u ovom takmičenju – Sevilja je šampion Lige Evrope

U finalu Lige Evrope niko ne pobjeđuje Sevilju – pa čak ni Žoze Murinjo i njegova Roma.

Nakon boljeg izvođenja penala klub iz Andaluzije je došao do sedmog trofeja Lige Evrope – 1:1 (rezultat penala 4:1).

Ovo je čak četvrto finale ovog takmičenja zaredom u kojem Sevilja gubi 1:0 i potom uspijeva da preokrene.

Prva velika prilika viđena je već u 11. minutu. Dibala je sjajno proigrao Čelika koji je povratnim dodavanjem ostavio Spinacolu samog na nekih 12-13 metara od gola. Ipak, italijanski fudbaler je šutirao po sredini gola tako da je golman Bono imao vremena da reaguje.

Uslijedio je pad tempa i velika borba za prevlast na terenu. Sve do 35. minuta kada Kristante oduzima Rakitiću loptu na sredini terena – do nje dolazi Manćini koji dodaje odlično do Dibale, a argentinski čarobnjak pogađa mrežu Sevilje.

Klub iz Andaluzije uzvratio je u finišu prvog dijela igre. Prvo je u 43. minutu veliku šansu imao Fernando nakon centaršuta Rakitića iz kornera, međutim loše je zahvatio loptu glavom brazilski fudbaler.

Nadoknada vremena u prvom poluvremenu bila je sedam minuta, a u petom je Sevilja bila najbliža poravnanju. Rakitić je šutirao oštro sa preko 20 metara od gola Rome, ali je mrežu Vučice, spasila stativa.

Ipak, deset minuta nakon početka drugog poluvremena pomoći za Rui Patrisija nije bilo. Hesus Navas je ubacio oštru loptu u peterac Rome, a štoper Vučice, Manćini u želji da izbaci loptu ispred En Nesirija pogodio je sopstvenu mrežu.

U 83. minutu lukavo izveden slobodan udarac Rome, Beloti je ušao u veliku priliku, ali je Bono sjajno odbranio.

Ušlo se u produžetke u kojima nije viđeno nije mnogo. Uglavnom su oba tima bila orijentisana da prije svega sačuvaju svoju mrežu. Ipak, u 10. minutu nadoknade drugog produžetka Kris Smoling je mogao da postane heroj – šutirao je glavom, a loptu je zaustavila prečka.

Nakon toga sudija Tejlor odsvirao je kraj nakon čega se pristupilo izvođenju penala.

Prvi je loptu na bijelu tačku namjestio Lukas Okampos i pogodio vrlo sigurno za 1:0. Kod Rome Brajan Kristante bio je precizan za 1:1.

Kod Sevilje sledeći je odgovornost preuzeo Lamela – i postigao gol za 2:1. Drugi izvođač za Romu bio je Manćini, ali to se ispostavilo kao loš izbor – Bono je odbranio šut koji je išao po sredini.

Iskusni Rakitić je donio ekipi iz Andaluzije prednost od 3:1. Ni u ovoj seriji Roma nije bila precizna. Ibanjez je pogodio stativu te je tako ekipa Sevilje došla na prag trofeja.

Loptu je u ruke uzeo Montijel, preuzeo odgovornost, nije bio precizan, ali je penal ponovljen i iz drugog puta Argentinac je donio Sevilji sedmi trofej Lige Evrope!