KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Opuštanje je zabranjena riječ

Jelena Karličić na prošlom meču sa Farankama, FOTO: FSCG

Jasan cilj fudbalerki Crne Gore u prva dva kvalifikaciona meča za Evropsko prvenstvo je osvajanje maksimalnih šest bodova.

Tim Mirka Marića je prije četiri dana na našem najvećem stadionu furioznom igrom u drugom poluvremenu ubjedljivo savladao selekciju Andore 6:1, a pod Goricom će danas (16.30h) rival biti selekcija protiv koje su dame u crveno-žutoj opremi ostvarile najveću pobjedu od formiranja nacionalnog tima – Farska ostrva.

U okcviru Lige nacija prvog dana decembra prošle godine Crna Gora je u Podgorici savaldala Farska ostrva sa istorijskih 9:0, ali selektor Marić ističe da taj rezultat ne smije opustiti, ni zavarati našu selekciju. Iako su Faranke u seriji od deset poraza, na startu kvalifikacija igrale su jako organizovano i čvrsto protiv Grčke i posustale tek nakon pogotka iz jedanaesterca – domaćin je slavio 1:0.

Farska ostrva su protiv Grčke igrala vrlo dobro. Grkinje su imale samo četiri šuta u okvir gola i pogodak postigle iz jedanaesterca. Ne smije da nas zavara naša ubjedljiva pobjeda od 9:0 prije četiri mjeseca. Svakako, favoriti smo i djevojke imaju samopouzdanja, treba da vodimo igru i da se mi pitamo, ali moramo biti obazrivi i koncentrisani od prvog do 90. minuta“, istakao je Marić.

Selektor se prisjetio i meča u Toršavnu kada je Crna Gora slavila pogtokom Armise Kuč.

“Sjećamo se da je to bio jako težak meč za nas. Nijedna utakmica nije ista. Trudićemo se da postignemo gol na vrijeme”, poručio je kormilar našeg nacionalnog tima.

Utakmicom protiv Farskih ostrva Crna Gora zaključuje aprilski ciklus kvalifikacija. Potom će, 31. maja, gostovati Grčkoj, a 4. juna putuje na megdan Andori.