SERIJA A / 21. KOLO

Bolonja nastavlja da sanja Ligu šampiona

Bolonja nastavlja otvorenih očiju da sanja Ligu šampiona.

Sedmostruki šampion Italije (posljednja titula 1964) pobijedio je kod kuće Fiorentinu 2:0 u odloženoj utakmici 21. kola Serije A i izjednačio se na četvrtom mjestu sa Atalantom, koja u sklopu istog kola 28. februara gostuje vodećem Interu.

Trenutak odluke dogodio se već u 12. minutu. Kapiten Luis Ferguson sjajnom dijagonalnom dugom loptom sa svoje polovine lansirao je usamljenog Rikarda Orsolinija, koji je s desne strane slomio čuvara i poslao loptu u suprotni ugao za, ispostaviće se, veliki 11. trijumf ekipe Tijaga Mote.

Orsolini je potpisao deveti gol u sezoni, od čega peti na isto toliko posljednjih utakmica, što svjedoči o sjajnoj formi 27-godišnjeg italijanskog napadača.

Potom je istom igraču VAR u 36. minutu poništio pogodak zbog ofsajda. Ipak, tačku na i u 95. minutu stavio je Danac Jens Odgard, koji je ušao u igru u 88. a svega sedam minuta kasnije četvrti put pogodio ove sezone za konačnih 2:0.

Time je Bolonja nastavila da juri plasman u elitno takmičenje sljedeće sezone. Takođe, bila je ovo njena 14. utakmica pred svojim navijačima bez poraza, uz 11 pobjeda i tri remija. Posljednji put oružje je Bolonja na svom stadionu položila 21. avgusta pred Milanom (0:2).

Na tom putu pobjeda nad Violom je jednako važna, jer klub sa Renato Dal’Are sada ima pet bodova više od suparnika iz Firence.