Ovo je fudbal – žilavi Leverkuzen odolio šampionu

Derbi utakmicom između Bajern Minhena i Bajer Leverkuzena startovalo je četvrto kolo Bundeslige. Nakon ratničkih 90 minuta krajnji rezultat iznosio je 2:2.

Pravu fudbalsku predstavu pružile su dvije ekipe, a na prvi gol čekalo se svega sedam minuta. Novajlija Hari Kejn sačekao je loptu na drugoj stativi nakon centaršuta Sadio Manea i smjestio je u mrežu za vođstvo. To je bio njegov četvrti pogodak u tekućoj sezoni.

Bajern je nastavio sa pritiskom, ali u 25. minutu pitao se Aleks Grimaldo. Španski bek je fantastično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara i postigao vrlo vjerovatno gol kola.

U drugom poluvremenu nastavljali su Bavarci sa pritiskom, odolijevao je nekako tim Ćabi Alonsa, sve do finiša meča kada smo vidjeli pravu dramu.

Četiri minuta prije nego li je krenulo zaustavno vrijeme, Leon Gorecka poslao je loptu u gol za novo oduševljenje domaćih i već viđena tri boda u džepu. Ipak, kontra ritam Alfonsa Dejvisa se nastavlja pa se “potrudio” da bude glavni akter meča.

Dejvis je gotovo poklonio jedanaesterac gostujućoj ekipi, a sa 11 metara siguran je bio Ezekijel Palasios koji pogađa za konačnih 2:2.

Završetkom ovog meča oba tima imaju isti broj bodova i drže prvu poziciju na tabeli.