Veče iz snova imali su juče fudbaleri Bolonje koji su nakon 51 godine osvojili trofej Kupa Italije savladavši u finalu ekipu Milana 1:0.
Grmio je Olimpik od navijača iz studentskog grada, a emocije nisu mogli da suzdrže ni fudbaleri koji su u suzama radosnicama napuštali teren.
Jedan od njih je bio i napadač Bolonje Rikardo Orsolini koji nije zaboravio Sinišu Mihajlovića, nekadašnjeg trenera koji ga je doveo u taj klub pre šest godina.
“Ovo je pobjeda onih koji su uvijek vjerovali, onih koji su patili i čekali toliko godina. Onih koji su prošli, onih koji su ostali i onih koji nažalost nisu više sa nama. Tu prvenstveno mislim na Sinišu Mihajlovića, ovaj pehar je takođe i njegov“, rekao je Orsolini nakon meča.
Few players are quite as loved at the Dall'Ara as Riccardo Orsolini ❤️💙
— Premier Sports (@PremSportsTV) May 14, 2025
Just look what it means to him to win the Coppa Italia with Bologna 👏 pic.twitter.com/lCO3T97dhP
Dodao je Italijan da su na trofej svi toliko dugo čekali, te da od ovoga nema ništa ljepše.
“Ovo je pobjeda koju smo toliko željeli, zbog koje smo se toliko znojili. Ovakve emocije ne osjećate često. Za nekoga ko je toliko patio i čekao kao navijači Bolonje, nema ništa ljepše. Pogledajte koliko ih je došlo na Olimpiko, emocije su natjerale ljude na egzodus iz Bolonje u Rim i mislim da je zbog svih ovih emocija put vrijedeo svaki kilometar“, poentirao je Orsolini.
Orsolini iza sebe ima dobru sezonu i na učinku je od 15 golova i četiri asistencije u svim takmičenjima.