Padale su bombe na Enfildu, Enco Fernandez vodio Čelsi ka pobjedi

Vrhunsku predstavu priredili su u 14. kolu Premijer lige fudbaleri Liverpula i Fulama u kojem je tim Jirgena Klopa slavio 4:3.

Ono što je obilježilo meč na Enfildu, jesu svakako golčine koje su postigli domaći igrači. Trent Aleksandar Arnold je iz slobodnog udarca doveo Liverpul u vođstvo, da bi Hari Vilson ubrzo izjednačio.

Ipak, za potez meča bio je zadužen Aleksis Mekalister koji je raspalio volej po lopti u 38. minutu i ponovo doveo domaćina u vođstvo.

Da nisu došli turistički, igrači Fulama pokazali su u nadoknadi prvog dijela kada su bili snalažljiviji u protivničkom petercu, i kada je Keni Tete pogodio za egal.

Nastavak meča nije obećavao, sve do 15 minuta prije kraja. Za muk na Enfildu pobrinuo se Bobi De Kordova Rid koji je uspio da pogodi glavom nakon centaršuta Toma Kirnija.

Kako znamo da su u Engleskoj nadoknade velike, kao da ovaj gol nije potresao domaće igrače. Za još jednu “ljepoticu” pobrinuo se Vataru Endo koji je loptu koju mu je poslužio Mohamed Salah zakucao u rašlje za izjednačenje.

Nije Liverpul tu stao, već je htio da odbrani tvrđavu, a za to se pobrinuo dijete kluba Aleksandar Arnold koji je ispalio projekitl u donji lijevi ugao i savladao Bernd Lena za konačnih 4:3. Utakmica vrijedna svake pažnje.

U istom terminu snage su odmjerili Čelsi i Brajton. Toplo-hladno igraju izabranici Maurisija Poketina, a zahvaljujući najprije Encu Fernandezu uspjeli su da upišu novu pobjedu (3:2).

Argentinac je pogodio u 17. minutu, a Levi Kolvil četiri minuta kasnije, i već tada je londonski klub vidio tri boda na vidiku.

Da će morati da se pomuče potrudio se Fakundo Bonanote u finišu prvog dijela, kada je pogodio za 2:1.

Drugo poluvrijeme jurio je Brajton izjednačenje, ali je Fernandez ponovo pogodio i povećao prednost. Nadu gostiju za kratko je u nadoknadi probudio Žoao Pedro koji je smanjio rezultat, ali nije bilo dovoljno vremena za eventualni remi ili preokret, pa su bodovi ostali na Stemford bridžu.

U terminu od 15.00 u engleskoj Premijer ligi viđena su 22 gola na četiri utakmice – u prosjeku 4,5 po meču.