LIGA KONFERENCIJA

PAKŠ – MORNAR 3:0 Barani nisu izdržali sa dva igrača manje

Đurišić je zaradio crveni karton. Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Fudbaleri Mornara nejvjerovatnije će svoju evropsku odiseju okončati u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Barani su u prvom duelu u Mađarskoj poraženi od ekipe Pakša sa 0:3, pošto su skoro 40 minuta, računajući i sudijsku nadoknadu, igrali sa dva igrača manje!

Za Barane su prva 42 minuta bila kao u snu. Držali su izabranici Zorana Đurašković daleko od svog gola rivala, koji je imao samo udarac Žolta Harastija u 17. minutu. Zaprijetio je i Balša Vukotić na drugoj strani.

Ipak, u 42. minutu je Kris Marlon Ondong-Mba zbog neopreznog starta zaradio direktan crveni karton. Naš predstavnik je čuvao mrežu netaknutom još 17 minuta, a onda je Danijel Bode glavom doveo Pakš u vođstvo.

Samo tri minuta kasnije novi peh za ekipu iz lučkog grada. Marko Đurišić je zaradio drugi žuti karton i ostavio Mornar sa dva igrača manje.

Očekivao se brodolom Mornara. Umjesto toga, Đuraškovićevi momci su dugo odolijevali, čak imali šansu da izjednače u 65. minutu.

Milan Vušurović je izbacio Kišija u kontru, ali je udarac Japanca odbranio Peter Sapanoš.

Lukavo su fudbaleri našeg predstavnika trošili vrijeme, što se nije svidjelo navijačima na Fehervari uti stadionu, pa je fizioterapeut barskog tima pogođen sa tribina, nakon čega mu je ukazivana pomoć.

Arbitar Dmitrijev je pokazao 10 minuta nadoknade vremena, gdje su u samom finišu Barani “potonuli”.

Prvo je Filip Mitrović startovao na ivici šesnaesterca. Bjelorus je dosudio slobodan udarac, ali je nakon gledanja snimka pokazao na bijelu tačku. Siguran egezekutor bio je Balint Sabo u 99. minutu.

U poslednjim sekundama meča Barna Tot je iz okreta pogodio za konačnih 3:0.

Barski stogodišnjak ima vraški težak zadatak za revanš, pogotovo jer će biti lišen usluga veoma bitnih igrača, Ondong-Mbe i Đurišića, da ponovi podvig iz duela sa Dinamom iz Tbilisija i Radničkim iz Kragujevca i zakaže plej-of sa Mladom Boleslav ili Hapoel Ber Ševom.

Inače, ljubitelji fudbala u Crnoj Gori nisu imali mogućnost da u direktnom prenosu prate duel barskog kluba, iako je meč bio najavljen u programskoj šemi RTCG.