PREMIJER LIGA / 33. KOLO

Palmer pojeo sve Karamele i izjednačio se sa Halandom

Jedna od najboljih partija Čelsija u sezoni i zasigurno najbolja utakmica Kola Palmera do sada, iako je i do sada bilo dobrih utakmica u njegovoj režiji. Plavci su večeras demolirali Everton sa 6:0 u 33. kolu Premijer lige.

Sve dileme riješene su u prvom poluvremenu zahvaljujući upravo Palmeru. Englez je postigao četiri gola i time se izjednačio na vrhu liste strijelaca Premijer lige sa Erlingom Halandom sa po 20 golova.

Prvi put se mreža Karamela zatresla u 13. minutu. Nikolas Džekson je odložio loptu Plameru na 16 metara, a 21-godišnji Englez je divno plasirao u dalji ugao. Vođstvo je duplirano samo pet minuta kasnije. Džekson je šutirao, Pikford odbranio njegov udarac, ali je na loptu natrčao raspoloženi Palmer i povisio na 2:0.

Het-trik je mladi Englez kompletirao na isteku pola sata igre. Golman Evertona Džordan Pikford izašao je van svog kaznenog prostora kako bi olakšao svojim saigračima iznošenje lopte. Međutim, reprezentativac Engleske napravio je ogromnu grešku. Dodao je pravo u noge Palmera koji je sa više od 30 metara pogodio praznu mrežu gostiju iz Liverpula.

Palmer je postao prvi igrač u istoriji Čelsija koji je pogodio na sedam uzastopnih utakmica na Stemford bridžu.

Nokaut za Everton uslijedio je u 44. minutu. Mark Kukurelja je odlično centrirao, a Džekson još bolje primirio loptu i pogodio za 4:0.

Četvrti gol i ujedno 20. ove sezone za Palmera je stigao u 64. minutu kada je bio siguran i precizan sa penala. Konačan rezultat postavljen je u 90. minutu. Poslije šuta Bena Čilvela lopta je stigla do Alfija Gilkrista koji je spakovao šestu loptu u mrežu Evertona večeras.