PREMIJER LIGA / 36. KOLO

Palmer ušao u odabrano društvo, a Čelsi petardom častio gradskog rivala

Fudbaleri Čelsija kao da podižu formu kako se kraj sezone bliži kraju. Ruku na srce, uglavnom su bili katastofalni u većem dijelu sezone, pa je sada svaka dobra partija iznenađenje. Upravo je takva jedna bila danas – Plavci su sa 5:0 na Stemford bridžu nadigrali gradskog rivala, Vest Hem u okviru 36. kola Premijer lige.

Momci Maurisija Poketina prišli su na samo dva boda zaostatka od Njukasla koji je šesti na tabeli i u zoni Evrope.

Sve je bilo riješeno praktično poslije prvih 45 minuta igre. U 15. minutu Čekićari su probijeni. Šut Nikolasa Džeksona je izblokiran, a lopta je pala tačno na 11 metara od gola gostiju gdje ju je spremno dočekao Kol Palmer i postigao gol za vođstvo.

Mladi Englez je ovim pogotkom ušao u odabrano društvo. Naime, Palmer je postao tek treći igrač u istoriji Premijer lige koji je sa navršenom 21 godinom (ili mlađi) uspio da ima 30 ili više učešća u golovima svog tima (21 gol i devet asistencija). Prije njega su to uradili samo Robi Fauler i Kris Saton.

Na isteku pola sata igre uz malo sreće lopta je došla do Konora Galagera koji je iz voleja pogodio efektno za 2:0. Već u 36. minutu bilo je 3:0. Poslije kornera glavom je pokušao Tijago Silva, a loptu je u mrežu skrenuo Noni Madueke i praktično riješio pitanje pobjednika.

Drugo poluvrijeme bilo je rezervisano golove Nikolasa Džeksona.

U 48. minutu Benoa Badijašil je odlično proigrao Maduekea koji je nesebično asistirao Džeksonu, a Senegalac je rutinski pogodio praznu mrežu. “Tačku na i” stavio je u 81. minutu. Mojzes Kaisedo ga je odlično uposlio, a on još jednom rutinski pogodio.

Čelsi – Vest Hem 5:0