PREMIJER LIGA / 6. KOLO

Palmer za istoriju

Bradley Collyer/PIXSELL

Mladi as Čelsija, Kol Palmer ispisao je istoriju Premijer lige ovog popodneva. Engleski reprezentativac postao je prvi fudbaler strijelac četiri gola u prvom poluvremenu nekog meča u najjačem rangu fudbala na Ostrvu.

Veznjak Plavaca je u pobjedi nad Brajtonom od 4:2 (4:2) pogađao u 21, 28, 31. i 41. minutu.

Još jedan podatak za istoriju, ali “samo” Čelsijevu, da je Palmer postao tek četvrti fudbaler u istoriji kluba sa Stamford Bridža koji je upisao tri het-trika u Premijer ligi, nakon Džimija Flojda Haselbanka, Didijea Drogbe i Frenka Lamparda.

Strijelci za Brajton su bili Žeoržinjo Ruter u 7. i Karlos Baleba u 34. minutu.

Razloga za zadovoljstvo je imao i veliki rival Čelsija, Arsenal, koji je ispustio dva gola prednosti, ali je sudijskoj nadoknadi vremena došao do tri boda u duelu sa Lesterom – 4:2 (2:0).

Gabrijel Martineli i Lenadro Trosar su u prvom poluvremenu donijeli komotno vođstvo Tobdžijama. Ipak, Džejms Džastin u 47. i 63. minutu priredio je hladan tuš navijačima na Emirejtsu.

Kada se činilo da će Lisice odnijeti bod iz Londona, Trosar je u četvrtom minutu sudijske nadokande vremena otvorio stopalo na drugoj stativi, a lopta se rikošetirala od defanzivaca Lestera u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Kai Haverc u 99. minutu. Njemca je lopta praktično pogodila u koljeno poslije udarca Gabrijela Žesusa i odbrane golmana gostiju.

Prvu pobjedu u novoj sezoni upisao je Everton. Karamele su nakon preokreta sa 2:1 savladale Kristal Palas, a strijelac oba gola za pobjednički tim bio je Dvajt Meknil. Gol za Orlove, i to vodeći postigao je Mark Gej u 10. minutu.

Brentford i Vest Hem su remizirali (1:1), a domaći su postali prvi tim u Premijer ligi koji je postizao golove u prvom minutu na tri vezana meča.

Danas je u prvom minutu pogodio Brajan Embeumo. Bod Čekićarima donio je Tomaš Souček u 54. minutu.

Fulam je pogotkom Raula Himeneza iz jedanaesterca u 51. minutu slavio minimalnu pobjedu na gostovanju Notingem Forestu – 0:1.

Njukasl – Mančester Siti 1:1 (0:1)