LIGA ŠAMPIONA

Pao je španski zid

Uzbudljiv meč gledali smo na stadionu Đuzepe Meaca u Milanu gdje su se u okviru osmine finala Lige šampiona sastali Inter i Atletiko Madrid.

Pobjeda je otišla u ruke vicešampiona Evrope koji je slavio 1:0 golom Marka Arnautovića u 78. minutu.

Šareno prvo poluvrijeme obilježile su prilike Samuela Lina za Atletiko i Lautara Martineza za Inter, ali je nakon 45. minuta stajala nula na semaforu.

Nastavak je bio dosta uzbudljiviji, a primat na terenu uzeo je domaćin. Raspoloženo su djelovali igrači Intera, a prijetili su Janu Oblaku iz više situacija, a svakako se izdvojio zicer kada je sa pet metara promašio Arnautović.

Djelovalo je da je sa te udaljenosti bilo lakše dati gol nego ga promašiti.

Što nije uspio tada, Austrijancu je pošlo za rukom u 78. minutu, kada je nakon udarca Lautara lopta srećno došla do Arnautovića koji je poslao u mrežu za ispostaviće se konačnih 1:0 koje djeluju ogromno pred revanš u Madridu.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić odigrao je 45 minuta, kada je na poluvremenu zamijenio Hose Mariju Himeneza.

Drugi meč između Intera i Atletika zakazan je za 13. mart.

PSV – Borusija Dortmund 1:1